Hlavní navigace

IV. ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2008 – co také klienti v bankách zažili?

Server www.bankovnipoplatky.com vyhlásil 4. ročník ankety „o nejabsurdnější bankovní poplatek“. A opět se anketa uskuteční nejen v České republice, ale i na Slovensku. V 1. ročníku návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve 2. ročníku pak zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Loni to byl poplatek za vedení běžného účtu. Pro 4. ročník ankety jsme nezařadili vítěze předchozích tří ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky.

Sdílet

Vybrané absurdní situace, které nám klienti poslali:

Variabilní a specifický symbol je drahý…

Za vyplnění specifického symbolu, což bylo výslovné přání školní jídelny, aby vůbec mohla být platba správně přiřazena, jsem musel v KB zaplatit nový poplatek ve výši 50 Kč, píše Pavel.

Chtěl jsem poslat kamarádovi 1200 Kč na přepážce České spořitelny vkladem v hotovosti na jeho účet u téže společnosti. Aby platbu ode mě poznal, chtěl jsem, aby pracovnice jako variabilní symbol uvedla mé jméno. Dostalo se mi odpovědi, že za vložení variabilního symbolu se účtuje poplatek 45 Kč, takže jsem zaplatil 1245 Kč a naštvaně odešel, napsal Patrik.

Ani smrt poplatky nezastaví…

Jak napsala Iveta o poplatku za vedení „zmrazeného“ účtu: Až na základě úmrtního listu, byl účet zmrazen. Ale vzhledem k tomu, že ještě za 2 měsíce po jeho smrti, nebylo vyřízeno dědické řízení, stále chodily poplatky za vedení již zmrazeného účtu a nejabsurdnější bylo, že přišel i poplatek za zaslání sms zprávy. Šlo sice pouze o 5 Kč, ale sms stále zasílali na již neexistující telefon, protože nikdo k jeho účtu neměl přístup, aby službu zrušil.

Nečerpáš, zaplatíš…

Zajímavý poplatek nám poslal Petr Žemlička: V KB mám povolený debet k účtu. Když debet využiji, platím úrok z debetu – potud je to pochopitelné. Ale pokud máte povoleno jít na účtu např. 10 tisíc do mínusu a vy máte zůstatek kladný, zaplatíte poplatek za rezervaci zdrojů, tedy za to, že debet nevyužíváte. Pokud jste tedy 2 tisíce v mínusu, platíte úrok z debetu za tyto 2 tisíce, plus poplatek za zbylých nevyužitých 8 tisíc.

Poplatek za potvrzení, že jsem majitelem účtu…

Finanční úřad chtěl po mně kvůli podnikání kopii smlouvy s bankou. Smlouvu jsem nemohla najít, tak jsem si zašla do banky pro potvrzení, že jsem opravdu majitelem účtu. Odešla jsem… Komerční banka si za to účtuje 600,–, napsala v nominaci Zuzana.

Přinesu do banky milion, zaplatím poplatek…

Paní Štěpánková upozorňuje na kuriózní situaci: V případě, že dáte ČSOB v hotovosti měsíčně více jak 1 milion Kč, tak vám napočte příplatek ve výši 0,1% z částky. K tomu není co dodat.

Odkaz pro hlasování:
http://www.bankovnipoplatky.com/…platek-2008/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).