Hlavní navigace

Allianz pojišťovna zdvojnásobila odhad škod způsobených povodní

Allianz pojišťovna po víkendu zdvojnásobila odhad škod způsobených povodní na 150 až 200 milionů korun. K nejvíce postiženým regionům patří severní Morava a jižní Čechy. Jde o škody na soukromém majetku občanů, tedy na nemovitostech a vozidlech, škody utrpěli i podnikatelé a průmyslové podniky. Allianz pojišťovna přijímá několik desítek nových hlášení denně; hlavní nápor se však stále očekává teprve v následujících dnech.

Sdílet

Všichni mobilní technici Allianz pojišťovny byli o víkendu nepřetržitě v terénu u klientů. V několika obcích (například Nový Jičín nebo Jeseník nad Bečvou) aktivně spolupracují s místními úřady a poskytují poradenství v místních krizových centrech. Do nejvíce zasažené oblasti, kterou je severní Morava, bylo přes víkend alokováno několik pracovníků likvidace z pražské centrály, aby přímo na zdejším oblastním ředitelství Allianz pojišťovny přijímali hlášení pojistných událostí a podíleli se na prohlídkách u klientů.

Mobilní technici během prohlídek u klientů aktivně nabízejí možnost výplaty záloh. Ty mají za cíl pomoci klientům překlenout nejhorší období, umožnit jim zabránit vzniku dalších škod na jejich majetku a odstraňovat již vzniklé škody.

První zvýšený počet hlášení škod z povodní a záplav začala Allianz pojišťovna přijímat ve čtvrtek ráno. Již během uplynulého víkendu byly první pojistné události, zejména škody menšího rozsahu, uzavřeny a klientům bylo vyplaceno pojistné plnění.

Pojistnou událost lze také nahlásit on-line přes internet Allianz pojišťovny. Na adrese www.allianz.cz najdou klienti nejen potřebná kontaktní telefonní čísla a praktické rady, jak postupovat. Svou pojistnou událost mohou přes internet rovnou i on-line nahlásit a poté sledovat celý průběh likvidace: v jaké fázi vyřizování se nachází, jaké kroky již byly provedeny, jaké dokumenty byly předány a které ještě chybějí. Dokumentaci potřebnou k likvidaci pojistné události lze přes internet rovnou vložit a zaslat elektronicky přímo Allianz pojišťovně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).