Hlavní navigace

Allianz pojišťovna už eviduje první dvě stovky škod z aktuálních povodní

[Tisková zpráva] Allianz pojišťovna zaregistrovala během včerejška a dneška po stovce škod z povodní těchto dní. Odhadovaná výše plnění by zatím neměla přesáhnout 10 milionů korun. Častější jsou stále hlášení klientů škod po bouřkách, vichřicích a krupobití z minulého týdne, které napáchaly újmy za téměř než 32 milionů korun.

Sdílet

„Další vývoj počtu hlášení záleží na dvou aspektech – jestli bude dále pršet a jak intenzivně a také kolik lidí je v postižených oblastech nyní na dovolené, takže zatím o škodách neví. Nebo naopak kolik se jich do těchto oblastí, kde mají chaty a chalupy, chystá právě o víkendu. Nejen pro tyto případy hlášení nových případů, ale i možné rady klientům je k dispozici nonstop bezplatná klientská linka,“ říká Pavel Novotný, ředitel úseku likvidace pojistných událostí Allianz pojišťovny.

Podle prvních poznatků mobilních techniků z terénu zatím naštěstí jde spíš o drobnější škody – zatopené zahradní domky, garáže, poškozené střechy a okapy od pádu větví. Větší škody jsou očekávány až po víkendu, kdy klienti nejdříve zlikvidují následky a teprve pak začnou sčítat újmy. „Zatím nejvíce událostí Allianz eviduje v Praze a středních Čechách, následují severní a východní Čechy. Situaci na Moravě pozorně monitorujeme,“ doplňuje ředitel Novotný.

Aktuálně je stále horší situace po bouřkách z uplynulých dvou týdnů, z nichž Allianz pojišťovna eviduje téměř 600 hlášení za 31,5 milionu korun a jejich počet i objem více než o třetinu předčil původní odhady. Nejčastěji šlo o škody z krupobití na autech a střechách domů. Již trojnásobný je od června také počet pojistných událostí po úderech blesku, a to jak přímého úderu, tak zejména přepětí, které po nich následně vznikne.

Téměř polovina všech případů je z Jihočeského kraje – 290. Druhými nejčastěji volajícími byli obyvatelé Prahy (183) a středních Čech (96). Ostatním místům republiky se škody až na výjimky vyhnuly. Události se ve většině případů – téměř v 300 dotkly nemovitostí obyvatel a 250 událostí bude likvidováno z autopojištění.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).