Hlavní navigace

Allianz pojišťovna letos zaznamenala nebývalý nárůst asistenčních zásahů v rámci cestovního pojištění

[Tisková zpráva] Allianz pojišťovna považuje letošní letní turistickou sezónu z pohledu asistenčních zásahů za jednu z nejdramatičtějších. O neuvěřitelných 327 procent se například oproti loňskému létu zvýšil počet asistencí v oblíbené destinaci českých turistů – v Egyptě.

Sdílet

Skoro sedmdesátiprocentní nárůst zaznamenalo Bulharsko, více než šedesátiprocentní nárůst eviduje Allianz pojišťovna z Turecka. Cestovní pojištění, ve kterém je obsažena také 24 hodinová pomoc společnosti Mondial Assistance, turisté v zahraničí využívali nejčastěji kvůli zažívacím problémům. Výjimkou však nebyly ani autonehody. V pěti případech bohužel asistence probíhala kvůli úmrtí. Celkově narostla letošní letní asistence v porovnání s loňským rokem o 46 procent, z 998 zásahů na 1460 zásahů.

S cestovním pojištěním Allianz pojišťovny, která jako jediná na našem trhu nemá žádné omezení u limitu plnění v rámci léčebných výloh, letos v létě vyjelo do zahraničí tradičně kolem 200 tisíc turistů. A ve které destinaci jej nejvíce využili? Především v Egyptě, kde za jejich léčení, léky a dopravu zpět do vlasti Allianz pojišťovna zaplatila skoro 3 miliony korun. Kromě cestovatelů do Středomoří však kvůli zdravotním potížím komunikovala i s turisty ze vzdálených lokalit, jako např. Kongo, Hongkong, Trinidad a Tobago nebo z ostrovů Fidži v Tichomoří.

Šedesát procent smluv na cestovní pojištění sjednávají lidé v Allianz pojišťovně prostřednictvím internetu. Jenom pro zajímavost – ještě před čtyřmi roky to bylo jenom 20 procent. V nadcházející zimní turistické sezóně se začne už standardně ozývat více turistů z Rakouska. Právě od našich jižních sousedů eviduje Allianz pojišťovna jenom z léta 248 pojistných událostí. V době, kdy se na nekonečné rakouské sjezdovky vypraví mnoho českých lyžařů, však jejich počty narůstají.

Jeden příklad za všechny. Za cestovní pojištění na jeden týden zaplatil Petr ze severních Čech 420 korun. Na sjezdovce ale bohužel srazil belgickou lyžařku, která si zlomila ruku a utrpěla otřes mozku. Postupně uplatnila škodu nejprve její zdravotní a sociální pojišťovna, poté privátní zdravotní pojišťovna a nakonec i samotná Belgičanka. Petra už se to však naštěstí netýkalo. Allianz pojišťovna za něho totiž zaplatila více než 1.300.000 korun.

Meziroční nárůst asistence turistů s cestovním pojištěním Allianz pojišťovny

1. Egypt        327 %

2. Bulharsko          67 %

3. Turecko          63 %

4. Řecko          17 %

5. Španělsko          12 %

6. Chorvatsko                7 %

zdroj: Mondial Assistance s.r.o.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).