Hlavní navigace

Allianz pojišťovna oceňuje u klientů odpovědnost a věrnost

Allianz pojišťovna patří k předním poskytovatelům povinného ručení na českém trhu. Jako první z pojišťoven zařadila již koncem roku 2003 do výpočtu sazeb povinného ručení další parametry, jako jsou region, věk klienta nebo zda se jedná o občana či podnikatele nebo právnickou osobu. V tzv. segmentaci klientů pokračuje a průběžně tento systém doplňuje o další kritéria, která většině klientů zvýhodňují konečnou cenu povinného ručení.

Sdílet

Cenová segmentace je ke klientům mnohem spravedlivější, protože bere v úvahu individuální parametry klienta a podmínky, ve kterých se pohybuje, vysvětluje ředitel úseku pojištění vozidel Pavel Prokš.

Allianz pojišťovna v současné době rozlišuje tři regionální tarify: Region 1 (Praha), Region 2 (města nad 90 000 obyvatel a bývalé okresy Praha – východ a Praha – západ) a Region 3 (města a obce do 90 000 obyvatel). Právě v Regionu 3, kde má Allianz pojišťovna dominantní postavení a nabízí zde nejnižší sazby povinného ručení, žije cca 75 % obyvatel České republiky a podíl těchto klientů pojištěných u Allianz pojišťovny se rok od roku zvyšuje. Na výhodnou cenu pojistného dosáhnou přitom i klienti z velkých měst v Regionu 2, kteří jsou aktuálně zvýhodněni akční slevou.

Allianz pojišťovna zohledňuje řadu dalších kritérií, jako je věk řidiče, právní postavení klienta, technické parametry vozidla (druh, hmotnost, zdvihový objem válců) a účel, k jakému je vozidlo používáno.

Speciální zvýhodnění ve formě další slevy z povinného ručení získají klienti, kteří mají u Allianz sjednáno životní pojištění, pojištění majetku, případně penzijní připojištění.

Allianz pojišťovna tak v povinném ručení nabízí celou řadu bonusů a cenových zvýhodnění:

 – až 50 % bonus za bezeškodní průběh pojištění,
 – slevu pro klienty ve věku nad 40 let,
 – slevu pro klienty s IČ (podnikatelé a právnické osoby),
speciální slevy za tzv. propojištěnost (pro věrné klienty, kteří mají u Allianz sjednáno pojištění majetku, životní pojištění nebo penzijní připojištění),
 – akční slevu pro klienty z vybraných velkých měst (České Budějovice, Brno, Liberec, Hradec Králové, Plzeň, Ostrava, Olomouc, Ústí nad Labem),
 – slevu pro automobily do 3,5 t se zdvihovým objemem od 1851 až 2000 cm3,
 – slevu pro nová vozidla (do 1 měsíce od data první registrace).

Modelový příklad ceny povinného ručení v roce 2009:

Dvaačtyřicetiletý majitel Škody Fabie 1.2, který žije v menším městě a nezpůsobil v uplynulých devíti letech žádnou nehodu, zaplatí u Allianz za povinné ručení v roce 2009 pouze 1 972 Kč. V případě uplatnění slevy za tzv. propojištěnost (jiné druhy pojištění) bude cena pojištění 1 613 Kč. Uplatněním další nárokové slevy pro nové vozidlo se cena povinného ručení může ještě dále snížit za předpokladu současně sjednaného havarijního pojištění až na 1 255 Kč.

Celkový počet klientů, kteří využívají produkt povinného ručení Allianz pojišťovny, je bezmála 600 tisíc. Zároveň má Allianz pojišťovna na trhu největší podíl klientů, kteří si sjednali jak její povinné ručení, tak i havarijní pojištění. Pokud si klient sjedná u Allianz povinné ručení a současně i havarijní pojištění, získá z havarijního pojištění 5 % slevu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).