Hlavní navigace

Akciové zprávy: ČEZ na maximech, Unipetrol také. Výsledky Telefónicy O2 a jejich vliv na kurz

S úsměvem sledovali investoři uplynulý týden vývoj akciového trhu. Obzvláště v případě, že si počkali na dno pondělního propadu a následně zainventovali. V pondělí se obchodovaly například akcie Unipetrolu pod 300 Kč, ČEZu pod 1 250 Kč a akcie Zentivy se daly koupit i za 1 140 Kč. Za poklesem stála negativní nálada zahraničních investorů, která se přelila i do České republiky. Zbytek týdne většina akciových titulů silně posilovala.

Sdílet

Obzvláště v pátek byl nákupní apetit investorů tak veliký, že posunul akcie Unipetrolu k rekordním hodnotám těsně pod 340 Kč. Růst zaznamenal tento petrochemický podnik i přes oznámení, podle kterého se nedají škody z nehody v Unipetrol RPA zatím vyčíslit a mohou dosáhnout stamilionů korun. Motorem růstu bylo doporučení k nákupu od Raiffeisen. Připomeňme, že hlavním důvodem k poklesu v minulém týdnu bylo doporučení na prodej od UBS. Během pěti dnů se dalo na Unipetrolu vydělat až 15%.

Dalším titulem, který překonal historický rekord, byl ČEZ. V pátek uzavřel na 1 339 Kč a proti předchozímu týdnu posílil o 6,4%.
K růstu titulu pomáhala pozitivní situace v zahraničí a zejména růst ceny elektřiny na energetických burzách.

Bez výraznějších kurzových změn se obešlo oznámení výsledků hospodaření Telefónicy O2 za první tři kvartály letošního roku. Neurazily, ale ani nijak výrazně investory nepřekvapily. Díky výnosům z internetu podnik stabilizoval segment pevných linek a od začátku roku vytvořil při výnosech 47,1 mld. Kč (+3,3%) čistý zisk 7,6 mld. Kč (+10,9%).
Podle ČSÚ vzrostl počet českých domácností připojených k internetu na 33%. Průměrná penetrace EU dosahuje 51%.

V příštím týdnu se mohou investoři těšit na výsledky hospodaření Erste Bank, která na trhu RM-SYSTÉM týden uzavřela na 1 536 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).