Hlavní navigace

Akcie AAA Auto měly zelenou a posilují o 19%. Erste a další tituly ve znamení vybírání zisků.

Uplynulý týden, který byl opět kratší o čtvrteční svátek, byl pro akciové trhy mírně negativní. Zvláště u silně posilujících titulů z minulého týdne jsme zaznamenali vybírání zisků.

Doba čtení: 1 minuta

Na vyšší rychlostní stupeň zařadily akcie AAA Auto, které za uplynulý týden posílily o téměř 19% na 24,60 Kč. Hybnou silou bylo oznámené zdvojnásobení základního kapitálu společnosti na 300 mil. Kč, což trh přijal pozitivně. Zvýšením základního kapitálu společnost částečně umoří dluhové zatížení a zlepší finanční stránku podniku. Připomeňme, že akcionáři upisovali titul v loňském roce za 55 Kč.

O více jak 9% posílily akcie Zentivy, pomyslnou transfuzi dostal titul od Citigroup, která zvýšila cílovou cenu na 950 Kč. Tato cena je hodnotou, za kterou chce PPF vykupovat akcie v nepovinné nabídce převzetí. V současné době se cena na kapitálovém trhu pohybuje výrazně nad tímto pásmem díky spekulativním nákupům některých investorů.

Mírně vzrostly i akcie Deutsche Telecomu. Titulu pomohly lepší než očekávané výsledky hospodaření. Zvláště na úrovni čistého zisku společnost analytiky příjemně překvapila. Čistý zisk vzrostl v prvním kvartále o 101% na 924 mil. EUR. Tržby klesly o 3,1% na 15 mld. EUR, což bylo o 100 mil. EUR pod očekáváním trhu.

Mezi ztrátové tituly se zařadila Erste Bank, jejíž akcie klesly o 4,8%. Vybírání zisků po předešlém prudkém růstu a rovněž páteční oznámení, podle kterého Citigroup zvažuje výprodej aktiv v hodnotě 400 mld. USD, znamenalo zvýšenou nervozitu u titulů z finančního sektoru. Investoři se obávají, že by v prodávaném portfoliu mohly být i akcie Erste, která byla dříve akvizičním cílem zmiňované Citigroup.

Příští týden mají investoři rovněž poslední možnost, kdy koupit akcie s nárokem na dividendu, která činí 0,75 EUR. Rozhodný den je při vypořádání T+0 na trhu RM-SYSTÉM 13. května.