Hlavní navigace

9 z 10 Čechů nakupuje na internetu - Kreditní kartou na internetu platí zatím jen 6 % nakupujících

[Tisková zpráva] S nakupováním na internetu má zkušenosti již 90 % dospělých Čechů. Z průzkumu GE Money Bank také vyplynulo, že každý čtvrtý ve věku 18 až 65 let na internetu nakupuje alespoň jednou měsíčně.

Sdílet

Nejčastější za online nákupy lidé platí dobírkou (65 %), platbou převodem (59 %) nebo hotově při převzetí (54 %). Debetní kartu pro uhrazení nakoupeného zboží používá 14 % oslovených, kreditní kartu pak 6 % respondentů. GE Money Bank v září představila nové kreditní karty MoneyCard Gratis, MoneyCard Plus a MoneyCard Gold, které bezpečné platby přes internet umožňují.

Klíčovým důvodem, proč lidé preferují platbu dobírkou a platbu v hotovosti při převzetí zboží je pocit jistoty, že zboží bude doručeno. Platby převodem nebo platební kartou lidé využívají kvůli své jednoduchosti a rychlosti. „Nejen s ohledem na jednoduchost, ale především díky vysokých standardům zabezpečení, čeká využívání platebních karet pro internetové nákupy velký boom. Nové kreditní karty MoneyCard proto bezpečné platby přes internet umožňují,“ říká Jarmila Kowolowská, manažerka kreditních karet GE Money Bank.

Platby kartou na internetu jsou bezpečné

Nejvyšší úroveň zabezpečení plateb prostřednictvím kreditních a debetních karet poskytuje tzv. protokol 3D-Secure prezentovaný pod značkami Verified by Visa a MasterCard Secure Code. Pokud internetový obchod používá tuto formu zabezpečení, dostávají se údaje o platební kartě pouze bance, se kterou má obchodník uzavřenu smlouvu. Samotný obchodník pak dostává pouze údaje týkající se objednávky.

„GE Money Bank také nabízí speciální službu Fraud Monitoring, která je zaměřená na kontrolu nezvyklých transakcí na debetních a kreditních kartách našich klientů. Na základě této aktivity jsme schopni odhalovat případná podvodná jednání na kartách a lépe chránit finance našich klientů,“ říká Jarmila Kowolowská.

Nákupní chování na internetu se mění s věkem

Průzkum GE Money Bank odhalil zajímavé změny ve způsobu, jak lidé internet využívají pro nákupy. Zatímco mladí častěji vybírají a nakupují přímo na internetu, lidé ve věku 30 až 39 let internet používají pouze pro samotnou koupi zboží. Výběr konkrétního produktu probíhá v kamenném obchodě. Pro starší Čechy ve věku 50 až 65 let je zase typické vyhlídnout si zboží na internetu, ale samotný nákup raději provedou v klasické prodejně.

Na internetu Češi nejčastěji nakupují oblečení (36 %), knihy (28 %), vstupenky (27 %), bílé zboží dále pak výpočetní techniku, mobilní telefony, hračky a počítačové hry. Použitím kreditních karet MoneyCard přitom mohou ušetřit až desítky procent z ceny zboží. V rámci programu bene+, který GE Money Bank nabízí ke kartám MoneyCard Plus a MoneyCard Gold vrací klientům 1 % z ceny každého nákupu zpět na účet. U partnerů programu bene+ je to pak dokonce odměna až 10 % (u Gold karet až 20%). Aktuální seznam partnerů lze nalézt na www.beneplus.cz.

Klienti GE Money Bank, kteří platí prostřednictvím kreditních karet MoneyCard, mohou využít až 50 denního bezúročného období. To se samozřejmě vztahuje i na transakce provedené na internetu. Všichni klienti, kteří o novou kartu požádají do konce roku, mohou navíc počítat s nulovým úročením realizovaných nákupů po dobu šesti měsíců.

Základní parametry karet MoneyCard

MoneyCard Gratis

MoneyCard Plus

MoneyCard Gold

Základní benefit

Karta zdarma

Odměny

Prestiž

Asociace

MasterCard embosovaná

MasterCard embosovaná

MasterCard/VISA embosovaná

Produktové parametry

bene+

NE

ANO (Zdarma)

ANO + Gold (Zdarma)

Dodatkové karty

NE

ANO (Zdarma)

ANO (Zdarma)

Asistenční služby Complete Comfort

ANO (29 Kč)

ANO (29 Kč)

ANO (Zdarma)

Pojištění zneužití karty  Jistota

ANO (15 Kč)

ANO (15 Kč)

ANO (15 Kč)

Nahradit z webu

Bezúročné období

50 dní

50 dní

50 dní

Úvěrový rámec

10.000 – 150.000

10.000 – 150.000

40.000 – 300.000

Měsíční poplatek

0 Kč

49 Kč

119 Kč

Úroková sazba

1,99 % p.m.

1,89 % p.m.

1,79 % p.m.

Výběr z bankomatů GE

19 Kč

29 Kč

59 Kč

Exkluzivní průzkum GE Money Bank proběhl letos během srpna na reprezentativním vzorku dospělé populace v České republice. Průzkum pro GE Money Bank provedla společnost TNS AISA.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).