Hlavní navigace

Seriál Na návštěvě

Pojďte se s námi podívat do míst, kam se běžný člověk nedostane.

Jak probíhá v praxi komunikace s pojišťovnou přes Facebook a chat?

Využíváte ke komunikaci s pojišťovnou například chat? Podívejte se, jak to vypadá v zákulisí. Možná si někdy chatujete s operátorem, který leží doma v posteli v rámci home office.

29. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 12 minut

Jak vypadaly bankovky za první republiky nebo za protektorátu? (Fotogalerie)

Někteří ještě pamatují papírové padesátikoruny a dvacetikoruny. Viděli jste ale někdy, jak vypadaly bankovky za první republiky nebo v době protektorátu? Vyrazili jsme na návštěvu na výstavu cenin.

Doba čtení: 7 minut

Na návštěvě v call centru České pojišťovny (fotogalerie)

Voláte jim, slyšíte je, ale nevidíte je. A přitom jsou těmi hlavními prostředníky, se kterými jste v kontaktu při sjednávání či změně pojistných smluv nebo při hlášení pojistných událostí. Podívali jsme se pod pokličku na práci telefonních operátorů.

Doba čtení: 2 minuty

Na návštěvě v ALO diamonds: Jak se vyrábí diamantový šperk?

Malý kamínek, co má cenu milionů korun. Jak se připravuje výroba diamantového šperku od návrhu až po finální produkt? Podívali jsme se do míst, kam se běžný člověk nedostane. (FOTOGALERIE)

19. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Návštěva v Bance CREDITAS: nejmladší banka s moderním vzhledem

Banka CREDITAS bývala ještě do konce roku 2016 záložnou. Pak ale došlo ke změně a nyní se jedná o nejmladší banku na českém trhu. Podívali jsme se proto, jak to vypadá v jejím sídle, které se už léta nachází v Olomouci.

Doba čtení: 4 minuty

Centrála Expobank: Pan výtah, prodej medů i kachlová kamna

Podívali jsme se do centrály Expobank, která sídlí v Praze hned u Vltavy. Kromě soukromého parkoviště tu prodávají například i medy.

Na návštěvě v UniCredit Bank

UniCredit Bank má centrálu v Praze a obývá všech 17 pater vysoké budovy. Podívali jsme se jí pod pokličku, abychom viděli, jak vypadá zázemí, které jako běžní klienti neuvidíte.

Doba čtení: 5 minut

Na návštěvě u detektivů České pojišťovny

Jak vypadá práce detektiva v pojišťovně? Co do ní všechno spadá, s čím se lidi z tohoto oddělení denně potkávají a na jaké kuriozity vzpomínají? Na to jsme se byli ptát v České pojišťovně.

9. 6. 2017 0:00
Doba čtení: 8 minut

Na návštěvě ve Sberbank

Podívali jsme se, jak to funguje v centrále Sberbank v pražských Jinonicích. Banka tu obývá 4 patra a zaměstnanci tu smí pěstovat chilli papričky nebo chovat zvířata.

Doba čtení: 5 minut

Na návštěvě v České mincovně: jak se razí největší platinová medaile na světě?

Jak se razí medaile z jednoho z nejtvrdších kovů? Chce to preciznost, zkušenosti i trpělivost. V České mincovně jsme se byli podívat, jak se razí největší platinová medaile na světě.

2. 5. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Na návštěvě v MONETA Money Bank: Banka s několika koncepty

Několik nových konceptů, jogínské názvy zasedacích místností nebo masáže. Co dalšího ukrývá centrála MONETA Money Bank?

Doba čtení: 4 minuty

Na návštěvě v Komerční bance: jak vypadají 3 centrály banky?

Komerční banka má 3 centrály. Dvě v centru Prahy a jednu na okraji Prahy ve Stodůlkách. Co se skrývá za dveřmi, kam se jako běžný klient nedostanete?

Doba čtení: 5 minut

Na návštěvě v ČSOB: jak to vypadá v centrále banky?

Podívali jsme se do centrály ČSOB a prozkoumali, jak funguje „mozek“ banky. Ukrývá v sobě například kavárnu, poštu, ale i praktického lékaře.

12. 1. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Na návštěvě v ING Bank

Podívali jsme se pod pokličku ING Bank. Navštívili jsme její centrálu v Praze na Českomoravské a zajímalo nás, jak to vypadá v zázemí banky.

Doba čtení: 4 minuty

Jak se razí kilová pamětní medaile? (FOTOREPORTÁŽ)

Jak se razí kilogramová stříbrná investiční medaile, kterou Česká mincovna vzpomínala na dramatika, filozofa, disidenta, bojovníka za lidská práva a prezidenta Václava Havla?

Doba čtení: 3 minuty

Jak se likviduje pojistná událost dronem? (FOTO, VIDEO a SOUTĚŽ)

Drony si našly své místo i v pojišťovnictví, protože zprostředkují přesné informace z těžko dostupných míst. Jak se likviduje událost s dronem? V článku si také můžete o jeden ze tří minidronů zasoutěžit.

Doba čtení: 7 minut

Na návštěvě: telefonní centrum Europ Assistance

Máte uzavřené pojištění a když se něco přihodí, voláte na dohodnuté číslo. Co se však odehrává na druhém konci? Vydali jsme se to zjistit do telefonního centra Europ Assistance.

Na návstěvě: call centrum Global Assistance

Vydali jsme se do centrály asistenční společnosti Global Assistance a podívali jsme se, jak to vypadá za zavřenými dveřmi.

Doba čtení: 5 minut

Na návštěvě: Exekutorský úřad Praha 6

Vydali jsme se na pražský exekutorský úřad a podívali se pod pokličku této obávané instituce.

Doba čtení: 4 minuty

Na návštěvě v České mincovně: Mikroskop a piplavá práce

Kde a jak se vyrábí mince, se kterými denně platíte, nebo medaile, které kupujete jako dárek či investici? Podívejte se na výrobní proces od začátku až do konce.

Doba čtení: 7 minut

Na návštěvě u České pošty. Miliony balíků nejen z Číny (GALERIE+VIDEO)

Neznám člověka, který by si nezanadával na Českou poštu. Dokážete si však představit, co všechno stojí za odeslaným balíkem nebo listovní zásilkou? Nahlédli jsme pod pokličku největší poštovní třídírny v Česku.

Doba čtení: 4 minuty

Dva dny s vykonavateli Exekutorského úřadu Přerov

Jak to vypadá v útrobách exekutorského úřadu? Jak probíhá samotná exekuce a následná dražba? Podívali jsme se vykonavatelům exekutora pod pokličku.

Doba čtení: 20 minut

Na návštěvě: Exekutorský úřad Přerov

Věřitelé jej milují, dlužníci nenávidí. Podívali jsme se pod pokličku nejznámějšího českého exekutorského úřadu.

Doba čtení: 3 minuty

Na návštěvě: Stevardky a stevardi Českých drah (foto)

Železniční dopravci se snaží cestování vlakem co nejvíce zpříjemnit. Tzv. vlakušky a vlakušáci zákazníky Českých drah doprovázejí již dva a půl roku a my jsme se jim podívali pod pokličku.

Doba čtení: 6 minut

Na návštěvě u CETELEM

Historie společnosti CETELEM sahá až do poválečných let. Za tu dobu dokázala vyrůst na předního světového poskytovatele úvěrů. Společně s maskotem Creditem jsem se vydal do českého CETELEM na exkurzi.

Na návštěvě u mBank

mBank není jen bankou s nulovými poplatky. Ve skleněné krychli pražské centrály se ukrývá veselá kopa lidí, která bankovnictví bere vážně. Podívali jsme se mBank pod pokličku.

Doba čtení: 4 minuty

Na návštěvě u Home Credit

Společnost Home Credit je předním českým poskytovatelem úvěrových produktů a už jen málokdo si vzpomene na její začátky v podobě malé „garážové úvěrovky“ na Brněnsku.

Doba čtení: 3 minuty

Na návštěvě u Citibank Europe

Citibank je známá jako globální banka s velmi pestrou paletou služeb od obyčejných lidí po nadnárodní korporace. Podívali jsme se pod pokličku české pobočky.

Doba čtení: 4 minuty

Novinky v platebních kartách v roce 2011 (fotoreportáž)

Byli jsme se podívat na největší světový veletrh platebních karet. Vyfotili novinky, natočili videa, udělali rozhovory a zjistili, na co se může těšit vaše peněženka a o čem si můžete nechat jenom zdát.

Doba čtení: 13 minut

Na návštěvě u Diners Club Czech

Značka Diners Club je synonymem pro prestižní platební karty s celosvětovou platností. Podívali jsme se pod pokličku českého vydavatele těchto karet.