Hlavní navigace

Seriál Kurzy platebních karet

Kurzy platebních karet: Kreditka Hello Bank vede, konkurence je v závěsu

Jakou kartou platit v cizí měně tak, abyste neplatili vysoký rozdíl v kurzu při zúčtování transakcí? Provedli jsme další test kurzů platebních karet. Situace se zlepšuje a přibývá bank, které mají kurzy příjemné.

Test kurzů platebních karet: tip na černého koně

Poslední test kurzů platebních karet v roce 2016 vám ukáže, které karty v cizině raději nepoužívat. Máme pro vás ale tip na novinku, která má velmi dobré kurzy.

Kurzy platebních karet 2016: výběry z bankomatů (TEST)

Vyplatí se připlatit poplatek a vybírat z bankomatů kartou zavedené banky, anebo můžete věřit malým bankám? Zaměřili jsme se na kurzy i na poplatky.

Doba čtení: 4 minuty

Kurzy platebních karet 2016: platby u obchodníků (TEST)

Kterou kartou se nemusíte bát platit a kterou raději v cizině nevytahovat? Reálné karty, reálný test, reálné transakce s přehledy.

Kurzy platebních karet 2015: Test debetních karet

Kterou kartou se vyplatí platit v cizí měně a kterou raději používat jen v tuzemsku? Máme pro vás výsledky dalšího testu kurzů platebnich karet.

Velký reality test kurzů platebních karet 2014

Celý rok jsme sledovali, jak se platební karty chovají při platbě v cizí měně a zda je opravdu tak výhodné s nimi platit.

Doba čtení: 12 minut

Kurzy platebních karet. Velký test v EUR, USD a GBP

Provedli jsme další test kurzů platebních karet. Na přání čtenářů jsme rozšířili měny, ve kterých se transakce zúčtovaly. Najděte si nejlepší karty.

Velký reality test kurzů a výběrů z bankomatů v zahraničí

Platit kartou je pohodlné, ale ne všude karty přijímají. Co když potřebujete vybrat hotovost, jakou kartu zvolit? Možná budete překvapeni, že účtovaný poplatek nemusí znamenat nevýhodu.

Doba čtení: 18 minut

Kurzy platebních karet. Která je nejlepší? (letní test)

Vyplatí se v zahraničí použít platební kartu, anebo je lepší sáhnout pro hotovost? Po roce jsme provedli další srovnání kurzů platebních karet.

Doba čtení: 16 minut

Kurzy u platebních karet. Které jsou nejlepší? (TEST)

Po dvou letech jsme provedli další kurzovní test, který vám ukáže, se kterou platební kartou v zahraničí ušetříte. Vyzkoušeli jsme platby v šesti měnách.

Velký test platebních karet: nejlepší a nejhorší kurzy v eurech

Která karta je nejlepší pro platby v eurech a kterou naopak raději neplatit? Pro náš test kurzů eura jsme použili 24 platebních karet na reálném místě v zahraničí.

Doba čtení: 11 minut

Platba kartou v zahraničí a kurzové rozdíly (teorie)

Banky nás vybízejí k používání platebních karet v zahraničí, protože bezhotovostní platby mají mít lepší kurzy než platby v hotovosti. Je tomu skutečně tak? Možná budete překvapeni i tím, že použitím karty jiné banky můžete ušetřit stokoruny. Rozdíly jsou i v otázkách zúčtování transakcí, banky nemají zcela jednotný postup.