Hlavní navigace

Seriál Finanční produkty pro mladé a studenty

Mladí lidé mají omezené možnosti výběru platební karty

Jak vybrat správnou kartu ke studentskému účtu nebo pro mladé lidi? I mladí občas potřebují řešit nedostatek financí. Může jim pomoci kreditní karta, ale na výběr příliš nemají. Horší to bývá s platebními kartami, které student k účtu může dostat. Všechny vypadají stejně, ale každá nabízí něco jiného.

Doba čtení: 8 minut

Úvěry pro studenty a mladé lákají na menší úrok, stačí si vybrat

Ačkoliv jsou studenti většinou poměrně nesolventními klienty, nabídka úvěrového financování je pro ně na tuzemském trhu poměrně pestrá. Banky nabízejí nižší úročení i osvobození od základních poplatků.

Studentské účty pomalu ztrácejí na významu, výhod moc není

Studentské účty s jejich benefity jsou jednou z výsad mladých, kteří tak snáze mohou dosáhnout na bezpoplatkovou politiku nebo možnost čerpat úvěr. Ke spoření se ale většina těchto účtů nehodí a na trhu se dají najít i jiná, stejně levná konta.

Doba čtení: 14 minut

Dětské účty jsou v módě, ale pro spoření nevhodné

Dětský účet někdo vnímá jako moderní alternativu vkladní knížky, pro jiného je to bankovní pokladnička s pojištěním. Spořit dítěti prostřednictvím dětského účtu lze, ale závratně vysoké úroky nečekejte. Naopak, poplatky jsou účtovány i dětským produktům.

Doba čtení: 10 minut

Jak vybrat nejlevnější účet?

Průzkumy bankovních účtů spoléhající na tzv. průměrného klienta mají zásadní nedostatek: průměrný klient neexistuje. Většina lidí přizpůsobuje využívání bankovního účtu ceníku banky nebo podle ceníku svojí banky vybírá. Proto jsem se rozhodl se na tuto problematiku podívat z jiného úhlu. Jak vybrat a používat účet tak, aby negeneroval vůbec žádné poplatky?

Doba čtení: 13 minut

Kolik stojí mít doma školáka?

Zvýšené nároky na peněženku s sebou vaše ratolest přináší už od narození, kdy už jen základní výbavička dokáže pěkně provětrat peněženku. Dalším podstatným a pro rodinný rozpočet bolavým obdobím je obvykle nástup do školy. Na jaké náklady se připravit a jaké se nabízejí možnosti podpory od státu?

Doba čtení: 5 minut