Hlavní navigace

Nestíháte daně? Odložte si podání daňového přiznání!

Daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob je poplatník povinen podat do 3 měsíců po skončení zdaňovacího období, tedy do března. Tuto lhůtu můžete prodloužit až do června - pokud předložíte finančnímu úřadu do března plnou moc opravňující daňového poradce k zastupování před finančním úřadem.

Sdílet

Můžete také správce daně požádat o prodloužení lhůty, popř. sám správce daně může tuto lhůtu z vlastního podnětu prodloužit, nejdéle o 3 měsíce (až do června).

Při využití institutu společného zdanění manželů, jsou oba manželé povinni podat daňové přiznání ve stejné lhůtě. Vztahuje-li se pouze na jednoho z nich lhůta prodloužená do konce června, musí oba podat daňové přiznání nejpozději do března. Pokud by oba včas (do konce března) předložili plnou moc k zastupování prostřednictvím daňového poradce, byli by oprávněni podat daňové přiznání do konce června.

Prodloužení lhůty pro podání daňového přiznání k dani z příjmu FO až do října umožňuje zákon těm poplatníkům, kterým plynou příjmy ze zdrojů v zahraničí. Daňový subjekt o to ale musí správce daně požádat.

Z výše uvedených možností je nejjednodušším způsobem, jak odložit povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů, předložení plné moci k zastupování subjektu před správcem daně daňovým poradcem. Neváhejte využít této možnosti a kontaktujte nás. Manželé využívající společného zdanění manželů mohou využít naší jedinečné nabídky – při zastupování jednoho z manželů naší společností Aterra je možnost sjednání zastupování druhého z manželů za výrazně sníženou cenu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).