Hlavní navigace

Nemusíte být makléřem, abyste jezdili v Porsche

Komerční sdělení
V loňském roce jste se mohli snadno přesvědčit, že mít svoje jméno zapsané v technickém průkazu Porsche není nic složitého. Stačí se nebát investovat a k tomu mít kapku štěstí. Když navíc můžete vše zadarmo vyzkoušet bez rizika ztráty, je škoda se výhry vzdát bez boje. Pojďte s námi soutěžit v investiční soutěži.

Sdílet

Finanční trhy se v posledním roce vyznačovaly spoustou extrémů, zažili jsme klesající akciové trhy, rostoucí komodity a rekordně slabé nebo silné měny. Přesto je investování na komoditních a měnových trzích ve světě velice populární. Vzdělání v investiční oblasti se vždy hodí a je-li k němu ještě dobrá motivace, je škoda nevyužít příležitosti. Právě dnes začíná druhý ročník investiční soutěže, která vám může pomoci osvěžit loňská pravidla investování a pomoci vám k zaručené výhře. Na rozdíl od loňské je ta letošní mezinárodní a soutěží i naši sousedé ve Slovenské republice.

Velkou česko-slovenskou investiční soutěž opět pořádá slovenská a česká pobočka společnosti X-Trade Brokers. Češi a Slováci soutěží zároveň a podělí si, kromě hlavní ceny v podobě luxusního automobilu Porsche Cayman, i 10 notebooků značky Acer, které dostanou týdenní nejlepší obchodníci.

V investiční soutěži máte možnost si zcela zdarma vyzkoušet a seznámit se s obchodováním na finančních trzích, a k tomu vyhrát Porsche Cayman.

Nejde o trik

Myslíte si, že nemáte šanci Porsche vyhrát? Anebo že notebooky jsou pro vás nedostižné? Přesně toto si mysleli jejich loňští výherci a dnes majitelé notebooků. A podobně přemýšlel i loňský vítěz a výherce Porsche. Rozhovor s ním, jeho tipy a pocity si můžete sami přečíst.

Obchodování téměř jako v reálu

Velká investiční soutěž je zábavnou hrou vzdělávacího charakteru, kde jedinou odměnou jsou soutěžní ceny. Soutěž ale také nabízí reálná data a představuje tedy skutečný vývoj na trzích, což je velice užitečnou zkouškou před rozhodnutím začít obchodovat reálně s vlastními prostředky. Hlavní cenou pro vítěze je luxusní automobil Porsche Cayman, včetně zaplacené daně z výhry. Vítězem soutěže se stává ten, kdo v průběhu soutěže od 1. do 30. října 2008 nejvíce zhodnotí svůj počáteční kapitál.

Počátečním kapitálem je virtuální vklad, který je vám přidělen, nemusíte proto vkládat žádné vlastní peníze, nevznikají vám žádné závazky či povinnosti, ale taktéž nemáte nárok na případný zisk, který na svém soutěžním účtu vytvoříte.

Komodity, měny i akcie

Investování probíhá pomocí jednoduché internetové platformy XTB-Trader, kterou si, opět jako loni, stáhnete do počítače ze stránek pořadatele. V rámci platformy jsou k dispozici grafy, a také například nástroje technické analýzy. Lze zde spekulovat jak na pokles tak růst ceny, a to pomocí CFD kontraktů neboli kontraktů na vyrovnání cenového rozdílu.

Platforma nabízí obchodování s komoditami jako je ropa, zlato, stříbro, pšenice, kukuřice, měď, hliník a jiné, celkem 26 různých komodit. Dále můžete investovat na měnovém trhu pomocí nákupu či prodeje jednotlivých měnových párů. K dispozici jsou všechny hlavní měnové páry, např. euro-dolar, libra-dolar, dolar-japonský yen a dolar-švýcarský frank. Najdete zde i měny jako je australský dolar, novozélandský dolar nebo česká koruna, k tomu i křížové páry, například australský dolar k japonskému yenu apod. Celkem máte k dispozici 41 měnových párů.

Dáváte-li přednost akciovým indexům, máte k dispozici americký Nasdaq, britský FTSE nebo pražský PX. Celkem si můžete vybrat z 18 akciových indexů a 20 různých akciových titulů jako je Microsoft, Yahoo, ale i z českých a španělských titulů.

Dva týdny na zkoušku

Až do konce září 2008 si můžete a procvičit obchodování a seznámit se s trhy. Stačí se jen registrovat na webových stránkách pořadatele, stáhnout si platformu a založit si soutěžní účet. Úderem 1. října 2008 se objem prostředků na všech soutěžních účtech nastaví zpět na startovací částku 200 000 Kč a soutěž naplno začne.

Anketa

Zkusili jste někdy sami spekulovat?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).