Hlavní navigace

LIAS představí nové pohledové zdivo

Na letošním Stavebním veletrhu v Brně se bude prezentovat firma LIAS Vintířov, jejímž hlavní produktem je lehké keramické kamenivo Liapor, základní surovina pro výrobu lehkého betonu a finálních produktů termoakustického zdicího systému. Liapor je dále využíván pro prefabrikáty určené k průmyslové a občanské výstavbě, v sortimentu nechybějí prvky zahradní architektury, komínové tvárnice, apod.

Doba čtení: 1 minuta

O náš sortiment je velký zájem, proto uvažujeme o posílení výrobních kapacit. Nejžádanější jsou v současnosti stavební materiály, konkrétně zdivo pro hrubou stavbu rodinných domů kvůli výborným tepelně izolačním vlastnostem, řekl Pavel Bursík, vedoucí střediska marketingu firmy LIAS Vintířov. Výhodou stavebních materiálů Liapor je nízká objemová hmotnost, (úspora při dopravě, statice budov, pracnosti), nadstandardní tepelně izolační a akustické vlastnosti a jejich zdravotní nezávadnost. Úspěšný je projekt Dům jedním tahem (montované rodinné domy z dílců z keramického Liaporbetonu). V loňském roce jsme zaznamenali oproti předešlému období o 50 procent vyšší poptávku o tyto služby. Dodací lhůty jsou 14 dní od objednání výroby. Výhoda montovaného způsobu výstavby je především v rychlosti (hrubá stavba do 5 dnů), vysoké kvalitě stavby (připravené elektrorozvody, drážky pro vodu, plyn) a minimum mokrých procesů. V současné době pro velký zájem o projekt připravujeme investici do automatizované oběhové linky. Zvýšíme tak trojnásobně výrobní kapacitu, konstatoval Bursík.

Pro letošní ročník stavebních veletrhů firma připravila novinku pohledové zdivo. Umožňuje řešení interiérových stěn bez omítek. Materiál je určen pro sportovní a výrobní haly, suterény, technické prostory, apod. K výhodám patří pravidelná struktura, přesné rozměry a snadná manipulaci vzhledem k nízké hmotnosti. V betonové variantě lze použít pohledové zdivo pro podezdívky, výstavbu plotů. Na mezinárodním stavebním veletrhu v Brně představí firma novou koncepci expozice, která bude v plném rozsahu otevřena návštěvníkům systematicky členěna podle komodit. Zároveň bude na stánku probíhat zábavná soutěž pro návštěvníky.