Hlavní navigace

Jak nejlépe zhodnotíte Vaše úspory? Poradíme vám

Nabídka spořicích produktů je velmi široká a není vždy jednoduché se v ní dobře zorientovat. Pokud hledáte způsob jak výhodně ale i bezpečně zhodnotit své úspory, přinášíme Vám zajímavé a často opomíjené řešení.

Sdílet

Úrokové sazby a celkové zhodnocení finančních prostředků na bankovních běžných účtech je téměř zanedbatelné. Lépe jsou na tom klasické spořicí účty, nebo termínované vklady. Pokud však hledáte způsob, jak své prostředky zhodnotit nejvýhodněji, zaměřte se na nabídku spořicích produktů od družstevních záložen. Díky současné legislativě jsou všechny vklady v družstevních záložnách 100 % pojištěny stejně jako v bankách až do výše 100.000 € a nemusíte se tedy o své úspory obávat. Zaujala nás akční nabídka od největšího spořitelního družstva na trhu – Moravského Peněžního Ústavu (MPU). Pojďme si ji přiblížit.

MPU aktuálně nabízí při zřízení spořicího účtu s roční výpovědní lhůtou 1 rok mobilní telefon zdarma. V případě, že se budete držet do horní hranice pásma pojištěných vkladů, získáte úrokovou sazbu 3,5 % p.a. Jedná se tak o jednu z nejlepších nabídek na trhu. V nabídce MPU jsou pásma se sazbou až 4,1 % p.a. Vklady u MPU jsou úročeny progresivně, a to podle výše zůstatku na spořicím účtu a délky výpovědní lhůty, kterou si klient zvolí. Samozřejmostí je také obsluha účtů prostřednictvím internetového bankovnictví a pojištění vkladů stejné jako v bankách. Více naleznete zde.

Zajímavostí je, že MPU začal opět přijímat nové členy bez omezení. Jedná se tak o významnou změnu v dosavadní obchodní strategii. Více jak dva roky nebylo možné stát se členem MPU a využívat jeho spořicích produktů. Toto opatření bylo z důvodu zachování nadstandardních podmínek pro stávající klienty.

MPU je největší spořitelní družstvo v České republice s 15letou historií. Pobočky má v Praze a ve Zlíně. Svým klientům poskytuje individuální služby osobního bankovnictví, zajímavé podmínky při zhodnocování depozit a financování projektů. Jeho hlavním cílem je získání bankovní licence a stabilní a ziskové hospodaření. K 30. 9. 2011 MPU dosáhl zisku v hodnotě 38,8 milionu Kč. Aktuálně má 8400 klientů, bilanční suma dosahuje 6,5 miliardy Kč, výše kapitálu je 521 milionů Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).