Hlavní navigace

Jak je možné že i v době hospodářské recese prodeje účetního software DUEL neustále rostou?

V současné době se společnost Ježek software, která vyvíjí a prodává účetní program DUEL pro malé a středně velké firmy, soustředí na tři klíčové oblasti.

Doba čtení: 2 minuty

Za prvé, stoprocentní soulad programu se stále komplikovanější legislativou, za druhé, perfektní zákaznická podpora včetně bohaté nabídky školicích programů a za třetí, důraz na tisíce drobných detailů, které usnadňují práci uživatelů. prozradil Tomáš Ježek, majitel společnosti Ježek software.

Vyhledávače a našeptávače.

Vývojáři DUELu průběžně reagují na měnící se zvyklosti uživatelů při práci s počítačem. Zde je nutno respektovat trendy, které doslova diktuje prostředí internetu, kde je dominatním prvkem vyhledávací pole do kterého prostě uživatel zadá to, co hledá a dostane seznam výsledků. Vyhledávaní je současně kombinované s našeptávačem. Systém vám podle zadaných počátků slov nabízí jejich dokončení, tedy nemusíte „vyťukat“ všechny znaky, abyste se dostali na požadovanou frázi. Proto má DUEL hned na úvodní straně právě toto vyhledávací pole. Ale nejen tam. Systém našeptávačů je na všech úrovních formulářů sloužících pro zadávání dat. Hlavní vyhledávací pole v kombinaci s našeptávači pak velmi zrychluje práci uživatelů v programu.

Ukázka vyhledávacího pole s našeptávačem na úvodní straně DUELu

Ukázka našeptávače v agendě Fakturace

Inteligentní datumová pole

Příkladem pro rychlejší práci je zadávání datumů. Důvod proč zmiňujeme tento detail je jasný. Datum se zadává prakticky u všech účetních záznamů, mnohdy vícekrát. Například na faktuře se datum vyskytuje nejméně na 3 místech. Datum pořízení, datum zdanitelného plnění, datum splatnosti. V běžných programech zadáte buť datum prostým napsáním všech znaků (zdlouhavé) nebo vyberete z rozevíracího kalendária (grafické). DUEL má systém zkratek a výpočtů (inteligentní). Chcete-li zadat dnešní datum, zadáte pouze znak D, chcete zítřejší, zadáte +1, chcete splatnost 10 dnů ode dneška, zadáte +10. Je to rychlé, přesné, jednoduché.

Nicméně DUEL ctí právo uživatele svobodně se rozhodnout, jak chce data zadávat, takže umožňuje pořídit datum všemi třemi uvedenými způsoby.

Podobných detailů pro usnadnění ovládání a hledání jsou v DUELu desítky, možná stovky.

Dobré reference

Tomáš Ježek závěrem dodává: Je velmi obtížné našim uživatelům předat informace, co vše DUEL umí. Hlavně před tím, než si náš software zakoupí. Ale každý, kdo po zakoupení programu navštíví náš kurs Ovládání programu DUEL je nadšený a s programem rád pracuje. A to je tajemství našeho úspěchu. Naši stávající uživatelé o DUELu dobře mluví před ostatními.