Hlavní navigace

Hledáte důvěryhodnou investici s dobrou likviditou?

Komerční sdělení
Současná koronavirová pandemie plíživě buduje atmosféru nejistoty a obav z budoucnosti. Protože kdo z nás s jistotou ví, co nás čeká po jejím skončení? Média hlásají, že už nic nebude jako dřív, že svět se vrátí do normálu, ale v pozměněné podobě. Jaká však bude? Mnozí proto stále intenzivněji uvažují o bezpečném investování ušetřených prostředků, neboť nikoho nepotěší, když jeho úspory ztrácí na hodnotě.

Sdílet

Diamanty nepatří jen do prstenů

Většina investorů považuje za klasickou a stabilní komoditu nemovitosti. Sami jste jistě zaznamenali, že objemy hypoték i přes očekávání krize neustále rostou. Ano, hodnota domů a bytů stoupá, moudří investoři však znají základní poučku o diverzifikaci investičního portfolia. Mohou se v něm objevit akcie, podílové fondy, státní dluhopisy, oblíbené a stabilní zlato a diamanty. A právě na investiční diamanty se zaměříme dnes.

Zlaté pruty a cihly jsou jako investice proslulé, jak je to však s blyštivými kamínky? Vkládání prostředků do diamantů zatím není zcela běžné, přesto postupně dobývá svět. Drahé kameny patří ke snadno směnitelným a uskladnitelným komoditám, jejichž hodnota díky jejich vzácnosti a omezenosti zdrojů nepřetržitě roste. Zájem o dokonale vybroušené a kvalitní kameny se zvyšuje nejen na východních trzích, ale i v našich zemích.

Seznamte se s etickými diamanty

Mnohé investory mohou od investice odrazovat podmínky, za nichž dochází k těžbě diamantů. Avšak i pro takové mají obchodníci vhodnou alternativu. Diamanty Canadamark se pyšní označením 100% etické a bezkonfliktní. Kameny, při jejichž dolování z hlubin země nedochází k porušování lidských práv, ani ohrožení životního prostředí, se nejprve prosadily v klasických zásnubních prstenech s diamantem a dalších špercích. Postupně si pak našly cestu do portfolií investorů, kteří se zajímají o udržitelnost a jimž osud světa není lhostejný.

Objevte barevné diamanty

Investiční diamanty si pravděpodobně představujete jako perfektní čiré kameny, jež dosahují nejvyšších hodnocení na škále 4C. Vaší pozornosti by však neměly uniknout ani unikátní barevné diamanty, jejichž zdroje jsou ještě limitovanější. Nenechte si ujít možnost pořídit modré nebo růžové kameny, u nichž lze vzhledem k plánovanému ukončení těžby v australském dole očekávat navýšení poptávky. U tzv. fancy diamantů se pak zaměřte hlavně na sytost odstínu.

Na trhu můžete vybírat jak z volných kamenů, tak z těch zasazených do klenotů. Šperky jako diamantové prsteny, náhrdelníky nebo náušnice často vylepšují hodnotu diamantů uměleckým zpracováním nebo značkou proslulého klenotníka.

Pár tipů pro každého investora

  • Najděte si prověřeného a certifikovaného obchodníka. U pořizování diamantů to platí dvojnásob.
  • Drahokamy nakupujte pouze u prodejce, který je pomocí posudku od uznávané gemologické laboratoře schopen dokázat původ kamene a doložit tak jakost jeho barvy, čistoty, brusu a karátovou hmotnost.
  • Diverzifikujte své investiční portfolio, zamezíte tak případným velkým ztrátám, pokud investice nebude úspěšná.

Pokud to s investováním myslíte vážně, vyvarujte se unáhlených a nepromyšlených nákupů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).