Hlavní navigace

ČESKÉ DRÁHY SE DNES PŘIPOJILY K EVROPSKÉ CHARTĚ BEZPEČNOSTI SILNIČNÍHO PROVOZU

České dráhy dnes podepsaly Evropskou chartu bezpečnosti silničního provozu a zavázaly se tak pokračovat v osvětových a preventivních kampaních na téma bezpečnost na železničních přejezdech.

Sdílet

„Nehody na přejezdech, kde umírají lidé často zbytečně kvůli vlastní nepozornosti, nám dělají velké starosti“, říká Josef Bazala, generální ředitel a předseda představenstva Českých drah. „Musíme s tím něco dělat, je to naprosto nezbytné. Už v minulosti jsme spustili projekt Bezpečné přejezdy s velkou informační kampaní na billboardech. Tento projekt stále pokračuje, nově se k tomu připojil Preventivní vlak během týdne mobility.“

Charta vznikla jako iniciativa Evropské komise v roce 2004 a od té doby počet signatářů roste. Ti tak mají příležitost sdílet zkušenosti zejména v oblasti prevence a společně objevovat nová neotřelá řešení. Do roku 2010 by chtěli snížit počet obětí silničních nehod o 25 000.

Na železničních přejezdech každoročně zbytečně umírají desítky řidičů, kteří ignorují povinnost dát přednost v jízdě vlaku, nerespektují výstražná světla nebo dokonce vjedou mezi uzavřené závory. Kampaň Bezpečné přejezdy v současné době pokračuje na webových stránkách www.prejezdy.cz. Letos ČD spolu s partnery také vypravily tzv. Preventivní vlak, ve kterém se v Ostravě, Brně a v Praze promítaly hlavně mladým lidem a školákům filmy o bezpečnosti na železnici, a kde probíhaly besedy s odborníky z Českých drah, Drážní inspekce a BESIPu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).