Hlavní navigace

České aerolinie jsou opět Nejlepší leteckou společností ve střední a východní Evropě

České aerolinie (ČSA) opět získaly titul „Nejlepší letecká společnost se sídlem ve střední/východní Evropě“ (Best Airline based in Central/Eastern Europe). Prestižní ocenění, které každoročně uděluje na základě hlasování odborné veřejnosti mezinárodní letecká organizace Official Airline Guide (OAG) s centrálou v Londýně, si ČSA odnesly již počtvrté.

Sdílet

Ocenění byla předána zástupcům leteckých společností a letišť na včerejším galavečeru v grandhotelu Landmark v Londýně. Letošní 25. ročník se uskutečnil za přítomnosti Její Výsosti korunní princezny Anny a dalších významných hostů nejen z oblasti cestovního roku a letecké dopravy. Za ČSA ocenění převzala Vendula Raymová, obchodní manažer ČSA pro region Velké Británie, Irska a Belgie.

Prezident a předseda představenstva ČSA Radomír Lašák k ocenění uvedl „Tohoto prestižního ocenění odborné veřejnosti si velice vážíme. Fakt, že jej ČSA získaly již čtvrtý rok po sobě potvrzuje pevnou pozici Českých aerolinií na trzích střední a východní Evropy“. Podobně jako v loňském roce se také letos ČSA probojovaly do užšího výběru aerolinií nominovaných na cenu „Nejlepší letecká společnost roku 2007“ (OAG Airline of the Year 2006), a to společně s leteckými dopravci jako jsou Continental Airlines, Aeromexico, Singapore Airlines, Emirates či Quantas.

Ocenění je vyjádřením spokojenosti odborné veřejnosti s úrovní poskytovaných služeb a nabízených produktů letecké společnosti jako jsou například palubní služby, nastavení letového řádu a počet nalétávaných destinací v daném regionu. V letošním roce se vybíralo z 42 nejvýznam­nějších leteckých společností, které byly nominovány v 15 kategoriích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).