Hlavní navigace

Češi mají půjčky a úvěry v hodnotě 1 bilion korun

Půjčky jsou v Česku stále oblíbenější. Česká národní banka uvádí, že nejrůznějším finančním institucím dlužíme přes 1 bilion korun. Lidé si navíc půjčují stále vyšší sumy.

Doba čtení: 2 minuty

Na vánoční dárky si například podle průzkumu společnosti PROFI CREDIT vzal půjčku každý desátý z nás. Mezi nejoblíbenější úvěry patří zaměstnanecký. V jeho rámci si lidé mohou půjčit 10 000 až 166 000 korun, a to bez zbytečné administrativy a s minimem dokladů. Tento produkt je určen pro zaměstnance, rodiče na rodičovské dovolené a důchodce. Vychází vstříc těm, kteří potřebují finance rychle, a banka jim je poskytnout nechce. Zaměstnanecký úvěr dostanou klienti bez poplatku a je jen na nich, jak dlouhou chtějí splácet. Mohou si vybrat délku splácení od jednoho roku až do čtyř let, vysvětluje výkonný ředitel PROFI CREDIT Rudolf Cejnar a dodává: Peníze můžou mít na účtu už do 24 hodin od schválení žádosti o úvěr.

Podnikatelé vzali úvěry útokem

Velký úspěch slaví společnost PROFI CREDIT s novou řadou půjček pro podnikatele. V meziročním srovnání vzrostl zájem o tento produkt čtyřnásobně. Společnost totiž zavedla produkty šité na míru potřebám živnostníků a drobných podnikatelů. Základem nové řady podnikatelských půjček je rychlost, dostupnost a osobní přístup. Navíc platí, že klienti mohou výši úroku úvěru ovlivnit sami. Čím více dokumentů pro zajištění úvěrů dodají, tím lepší získají cenu, vysvětluje výhody podnikatelských půjček marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal. Podnikatelé si mohou půjčit od 30 000 do 300 000 korun a vybrat si mezi jednoduchou podnikatelskou půjčkou, startovacím, překlenovacím či účelovým úvěrem. Startovací úvěr je vhodný pro začínající živnostníky, kteří neuspějí v bance. Překlenovací úvěr pomůže při překonání sezónních výkyvů či dočasné platební neschopnosti. Účelový úvěr pomůže třeba při větší modernizaci dílny či vybavení kadeřnického salónu.

Úroky si jednoduše spočítejte sami

Kolik nakonec za půjčku zaplatíte, si můžete velice snadno spočítat na přehledné kalkulačce, kterou najdete na www.proficredit.cz. Klienti nemusejí uvádět důvod, na co chtějí půjčku použít a s penězi si mohou dělat, co chtějí. Každý kdo řádně splácí, má navíc automatický nárok na poskytnutí další půjčky. A to ještě v průběhu splácení. Samozřejmostí je i odklad splátek, pokud se klient dostane do tíživé situace. Úvěroví pracovníci se vždy snaží najít pro každého to nejlepší řešení.