Hlavní navigace

Centrum energetického poradenství PRE

Centrum energetického poradenství PRE se zaměřuje na bezplatné poradenství v oblasti efektivního využívání elektřiny a obnovitelných zdrojů energie.

Sdílet

 Poradenství je zaměřeno nejen na zákazníky ze segmentu domácností, ale je určeno i výrobním podnikům a živnostníkům. Stěžejním tématům vytápění, ohřev vody, klimatizace a větrání, osvětlení, tepelné ztráty a bílá technika je přizpůsobeno celé Centrum.

Každé téma má svoji sekci, která obsahuje prezentaci na dotykové plazmové obrazovce, funkční exponáty i elektronickou samoobslužnou kalkulačku, jejímž výstupem je protokol s možností doručení přímo na e-mail zákazníka. Zjistíte tak kolik se dá ušetřit v domácnosti regulací topení, v případě využívání úsporných světelných zdrojů místo klasických žárovek nebo jaký je rozdíl spotřeby mezi novým a starým neúsporným spotřebičem.


Novinkou představenou v polovině září je aplikace pro výpočet tepelných ztrát, která zákazníkovi na základě zadaných parametrů vypočte celkové investiční náklady a následnou návratnost investice do stavebních úprav objektu či porovná úsporu provozních nákladů před a po rekonstrukci objektu.

Tyto expozice jsou doplněny krátkodobými výstavami. Za první rok fungování Centra byla k vidění například výstava inteligentního oblečení umožňující ovládání telefonu přes speciální textilní klávesnici, elektromobilů, elektrokol a elektroskútrů různých značek a provedení. V současné době probíhá výstava rychlovarných konvic prověřených testováním v rámci spotřebitelského testu uspořádaného ve spolupráci s MF Dnes. Tato vvýstava je stále aktuální.  Dále zde prezentujeme i výsledky předchozích testů prodlužovaček s přepěťovou ochranou nebo univerzálních cestovních adaptorů.

Centru energetického poradenství PRE si dále můžete zapůjčit zdarma jeden z našich měřičů spotřeby. Základní sada obsahuje měřák SEM 16, kterým lze změřit spotřebu všech zařízení až do výše 3680 W. Další novinkou je profesionální sada ENcontrol, což je soubor speciálně vyvinutých elektronických a softwarových prvků tvořících „nadstavbu“ nad elektroinstalací objektu. Jeho využití však není omezeno jen na elektrická zařízení.Funkci­onalitou má systém nejblíže k řešením známým jako „inteligentní domácnost“. Naměřené hodnoty Vám navíc pomohou zdarma rozklíčovat kvalifikovaní poradci, kteří nabídnou opatření vedoucí k nižší spotřebě i snížení Vašich výdajů.

Smyslem Centra je ukázat nejmodernější hi-tech technologie nezávisle na výrobci, proto zde najdete výrobky různých firem. V prodejně, která je součástí Centra, máte následně možnost některá elektrotepelná zařízení a různé typy i výkonové řady úsporných zářivek zakoupit nebo získat slevu na nákup spotřebičů od našich partnerů.

Činnost Centra je dále zaměřena na vzdělávání široké veřejnosti a zejména pak žáky základních škol a studenty středních a některých vysokých škol. Pro tyto účely je připraveno několik přednášek, které poskytují ucelený přehled o dané problematice. V rámci přednášek jsou navíc připraveny jednoduché pokusy pro snadnější pochopení problematiky.

Centrum energetického poradenství PRE je možné navštívit každý všední den od 10:00 do 18:00 hodin na adrese:

Centrum energetického poradenství PRE

Jungmannova 28 (palác TeTa), Praha 1

Tel.: 267 055 555 (volba 3)

Email: poradce@pre.cz

www.energetic­kyporadce.cz

www.facebook.com/e­nergetickyporad­ce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).