Hlavní navigace

Akcionáři Kooperativy opět ponechali zisk firmě na další rozvoj

Schválením roční účetní závěrky a rozdělením loňského zisku skončila 15. řádná valná hromada pojišťovny Kooperativa, která se uskutečnila 16. 5. 2007. Hlavní akcionář – jedna z největších evropských pojišťovacích skupin Vienna Insurance Group – se rozhodl opět investovat celý hospodářský výsledek (po odvodech do rezervního a sociálního fondu a výplatě dividend držitelům prioritních akcií) ve výši 836 milionů korun do budoucnosti Kooperativy.

Sdílet

„Tento přístup, který rozhodně není u firem vlastněných zahraničním kapitálem v ČR obvyklý, svědčí o tom, že našim akcionářům velmi záleží na dalším rozvoji Kooperativy. Stalo se již pravidlem, že náš zisk je reinvestován zpět do firmy,“ ocenil přístup zástupců Vienna Insurance Group člen představenstva Kooperativy a náměstek generálního ředitele Martin Diviš.

Nejvyšší představitelé Vienna Insurance Group prostřednictvím předsedy dozorčí rady Kooperativy Güntera Geyera ocenili výsledky společnosti v loňském složitém roce, kdy bylo přes nebývalé katastrofické škody způsobené tíhou sněhu a ledu a následnými povodněmi dosaženo solidního zisku (celkem po zdanění 964 milionů Kč). Günter Geyer, který je zároveň generálním ředitelem celého koncernu, poděkoval vedení Kooperativy za dosavadní práci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).