Hlavní navigace

XML, odpovědnost, důvěryhodnost

Když jsem Vás žádal o odpovědi na otázky pana Vejsady, měl jsem na mysli zejména tuto: "... prosím o zodpovězení otázky, proč za zneužití systému nese odpovědnost klient."
Nehodlám zpochybňovat důvěryhodnost Živnobanky, proto, prosím, považujte následující odstavec za spíše teoretický.
Co brání podepsaným Java Appletům v tom, aby jednoho krásného dne odeslaly zároveň s pravým příkazem k úhradě také příkaz falešný, s využitím soukromého klíče klienta. Jestliže by byly všechny (Vámi podepsané) applety vhodně načasovány, tvůrce onoho maligního kódu, toho času na Bahamách, by již jen přijímal platby na svůj bahamský účet.
Z výše naznačených defraudačních důvodů Vás žádám o vyjádření k následující úvaze:
Vyjdeme-li z obecného předpokladu, že vztah mezi bankovním ústavem a klientem je založen na důvěře, dále, že banka odpovídá za řešení zabezpečení, které nabízí klientům, že klient nese odpovědnost za zneužití systému a že si banka v žádném případě nemůže dovolit poskytnout nějaké nedůvěryhodné či neověřené řešení služeb, co brání bance prokázat naprostou důvěryhodnost jí poskytovaného software zveřejněním zdrojových kódů? Pak zajisté i ti největší skeptici si budou moci libovolně ověřit jejich funkci a beze stínu pochybnosti převzít odpovědnost za jejich používání.
Mgr.
29. 3. 2004 18:34

Odpověď

Dobrý den,
k Vašemu dotazu mohu v této chvíli uvést následující: zveřejnění zdrojových kódů by bylo v rozporu s platnými smlouvami s dodavatelem. Kód je bankou prověřen, podléhá bezpečnostnímu auditu a je garantovaná jeho funkčnost.
Jan Smítek (Poradce pro přímé bankovnictví)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).