Hlavní navigace

Air Bank, banka pro nespokojené klienty. Víme, jaké služby nabídne

Nová banka Air Bank otevře na přelomu září a října. Chce aktivní klienty a nebude lowcost. Nabídne jednoduchá pravidla, která nebudou zadarmo.

Doba čtení: 4 minuty

ZUNO Bank pravděpodobně již v létě. Air Bank má licenci

„Online banka ZUNO, dcera rakouské Raiffeisen Bank International, otevře v Česku pravděpodobně během léta,“ uvádí tisková zpráva a potvrzuje tak již dříve oznámený záměr. V nejbližších dnech by mělo začít testování, které bude podle zprávy trvat…

2. 6. 2011 15:33

Phishing: Podvodníci lákají údaje od majitelů ING konta (+ foto)

Podvodníci opět začali lákat přístupové údaje od klientů českých bank. Pár minut po dnešní půlnoci Češi dostali do svých e-mailových schránek další phishingový e-mail.

Doba čtení: 5 minut

Reformy přežije jen finančně gramotný občan

Na konci minulého týdne jsme uspořádali konferenci, jejímž tématem byla finanční gramotnost. Skončila nevyřčeným závěrem, že jdeme po dobré cestě.

Doba čtení: 5 minut

Nové ceníky bank: Další účty bez poplatků, ale i zdražení služeb

Banky a záložny opět změnily ceníky. Můžete mít účty bez poplatků a také vybírat ze všech bankomatů na světě zadarmo. Naopak jiné banky podmínky zhoršily a zdražují.

Doba čtení: 11 minut

Pomůžeme vám ušetřit daně, levně telefonovat a správně jednat s finančním úřadem

PR text Znáte to sami: na internetu si přečtete zaručené rady a informace o tom, co finanční úřad schválí a co už ne, ale v praxi je to úplně jinak. Naproti tomu praktické rady pomohou každému, kdo musí jednat s berními úředníky. Jak se vyvarovat…

20. 4. 2011 14:00

Oberbank se daří, nabídne nový účet

13 miliard poskytnutých úvěrů, 10,5 miliardy vkladů, 2,5 tisíce firemních a 13 tisíc privátních klientů. Taková jsou aktuální čísla české části Oberbank, která má nyní v Česku 18 poboček a v příštích dvou letech chce toto číslo zaokrouhlit na…

14. 4. 2011 14:53

Komerční banka ruší balíčková konta. Místo toho přináší další balíček

Komerční banka ukončí ke konci března prodej balíčkových kont. Místo nové revoluční nabídky ale přichází opět s dalším balíčkem. Komu se vyplatí běžet do banky zřídit původní účet ještě dnes?

Doba čtení: 5 minut

Změnám bankovních sazebníků se na apríla nezasmějete

Tři banky v blízké době změní poplatky u běžných účtů. Levnější zítřky na vás většinou nečekají, apríl bude pro někoho smutný.

Doba čtení: 5 minut

Fio banka má nově výběry i účet zdarma, Volksbank vycouvala z Kauflandů

Deset výběrů v partnerské síti dělají z běžného účtu Fio banky definitivně účet bez poplatků. Konkurence zatím nereaguje, brzy ale možná bude muset.

Doba čtení: 5 minut

Jste u Fio banky a chcete vybírat zdarma? Podívejte se na mapu

Fio banka včera potvrdila realizaci dopředu avizovaného záměru nabídnout majitelům běžných účtů výběry z bankomatů zdarma. Již před nějakou dobou jsme vás informovali, že Fio banka se spojila se soukromou sítí bankomatů Pharro Praha a právě v této…

Účet u Fio banky nově založíte online

Fio banka nově nabízí možnost zřídit si účet na dálku. Od začátku týdne nabízí na svém webu formulář, kterým si o konto zažádáte, následně vám poštou přijde smluvní dokumentace, kterou podepíšete, pošlete zpět a nakonec účet definitivně zaktivujete…

Vyberte si z bankovních účtů bez poplatků

Symbol bezplatných účtů na českém trhu mKonto ve výčtu zůstává po nedávných změnách s výhradami. Konkurence zatím nereaguje, to se může již v prosinci změnit.

Doba čtení: 13 minut

Od příštího roku budou klienti zkrachovalých bank vypláceni rychleji. Fond je připraven

Od roku 2011 bude platit novela zákona o bankách, která kromě zvýšení limitu pro pojištění vkladů v bankách, záložnách a stavebních spořitelnách z 50 000 EUR na dvojnásobek zkracuje zákonnou lhůtu pro zahájení výplaty náhrad. Zatímco nyní má Fond…

11. 11. 2010 8:04

Na co online výpis, když jej banky stejně neakceptují?

V době internetu a online úředních a dalších registrů stejně musíte běhat pro papírová potvrzení na úřady nebo na poštu. Bez papírů se s vámi bude bavit pouze jediná banka.

Doba čtení: 5 minut

Recenze HomeBank: spravujte domácí finance zdarma

Máme pro vás tip, jak můžete pohodlně analyzovat vlastní finance a účinně a smysluplně ušetřit. A zadarmo.

Doba čtení: 5 minut

Používat rezervu na investice je hazard, když nemáte plán

Příklad z praxe ukazuje, že používat rezervu na investice jen s vidinou slibovaného výnosu se nevyplácí. Když někdo srovnává podílový fond s bankovním vkladem, plácá kraviny.

Doba čtení: 7 minut

Komerční banka jde po stopách mBank: Chceš výběr zdarma? Plať kartou

Od 1.1.2011 přichází Komerční banka s věrnostním programem, jehož hlavní funkcí bude, alespoň prozatím, motivovat lidi k častějšímu placení kartou.

Doba čtení: 5 minut

Potřebuji účet v Německu a nízký úrok u hypotéky

Kdy je uškrábání k smrti pracovním úrazem, jaká kreditka je nejlepší pro platby v eurech a na co si dát pozor při otevírání účtu v zahraničí?

Doba čtení: 5 minut

Platební portál PayPay posílá platby bez povolení, potíže se zvyšují

S PayPay to jde z kopce. Služba sice funguje, ale důvěra v její fungování dostává pořádně zabrat. Přibývají nespokojené reakce klientů i varování bank.

Doba čtení: 3 minuty

Raiffeisenbank opět zdražuje úrok kontokorentu

Od 1. září 2010 pro občany opět zdraží úrokové sazby na kontokorentu neboli povoleném debetu u eKonta Raiffeisenbank . Ze stávajících 19,90 % p.a se úrok zvyšuje na 21,90 % p.a. Tak vysokou sazbu u kontokorentního úvěru nemá na českém trhu žádná…

31. 8. 2010 12:50

Fio banka startuje naostro 1. září, ceny bude držet při zemi

Finanční skupina Fio slíbila spuštění činnosti nové banky se začátkem září letošního roku. Termín stihla, a tak již od středy bude na trhu oficiálně další levný účet banky.

Doba čtení: 2 minuty

Jak (ne)přechytračit banku

O to, jak fintou přechytračit banku, si ty české svou politikou někdy říkají samy. Přesto to nemusí být nejlepší možnost, jak ušetřit na bankovních poplatcích.

Doba čtení: 5 minut

Co má společného kostel a sex? Obojí uhradíte platební kartou

V České republice přibývá netradičních míst, kde byste dříve platební karty hledali jen stěží. Nemůžeme se sice ještě porovnávat se Spojenými státy, ale počet obchodníků stále stoupá.

Doba čtení: 6 minut

Co by vás přivedlo ke změně banky?

Jsou klienti, kteří své bance neodpustí nic nebo také ti, kteří nepřejdou ke konkurenci ani kdyby trakaře padaly. Do které skupiny patříte vy?

Doba čtení: 6 minut

„Raiffeisenbank z nás dělá pitomce, ztratil jsem v ni důvěru“

AKTUALIZOVÁNO. Raiffeisenbank se inspiruje klienty, mění se takřka pod rukama, pěkně nám žloutne, přibývá změn. A pro některé klienty začíná být tato banka přirovnáním k rybí kosti v krku.

Doba čtení: 13 minut

"Záložna je stále vnímána jako sprosté slovo," říká Ján Franek ze vznikající Fio banky

Uznávaný obchodník s cennými papíry a družstevní záložna se mění v banku. Změnu směru nečekejte. Vedení účtu bude stále zdarma a nové produkty přibudou až po zralých úvahách.

Doba čtení: 5 minut

Fio má bankovní licenci, revoluci nečekejte

Český bankovní trh má od včerejška nového člena. Společnost Fio obdržela bankovní licenci od ČNB. Družstevní záložna bude fungovat nejspíše do konce července.

Doba čtení: 2 minuty

Vklady budou od nového roku definitivně pojištěny do výše 100 000 EUR

Senátem včera prošel vládní návrh novely zákona o bankách. Jedním z jeho pozitivních dopadů bude zvýšení pojištění vkladů až do výše 100 000 EUR. V současné době jsou vklady v bankách, záložnách a stavebních spořitelnách pojištěny do poloviční…

Od roku 2011 se zdvojnásobí pojištění vkladů na 100 000 EUR, úterní novela konkretizuje pravidla

S novelou Zákona o bankách, kterou v úterý odsouhlasila ve zrychleném zřízení Poslanecká sněmovna, je spojena také změna pravidel související s povinným zajištěním vkladů. Již dříve jsme vás informovali o tom, že evropská směrnice nařizuje členským…