Hlavní navigace

Česká republika

První republika: Reformy ve prospěch zájmových skupin

O lesku prvorepublikového hospodářství a síly tehdejších československých korun vyrvaných ze spárů poválečné inflace toho bylo napsáno mnoho. Jenže není všechno zlato, co se třpytí, existují i vady na kráse. I když se o nich raději moc nepíše, my se o to v tomto článku pokusíme.

Doba čtení: 9 minut

Meziroční růst cen výrobců v České republice zřejmě v květnu zpomalil

Hlavní dnes zveřejňovanou statistikou v regionu bude květnový vývoj cen výrobců v České republice. Oproti dubnu očekáváme pokles výrobních cen především díky nižším cenám ropy na světových trzích.

16. 6. 2017 9:53
Doba čtení: 2 minuty

V Česku se na začátku roku rozjely investice

Zpřesněný odhad růstu českého HDP v prvním čtvrtletí potvrdil velmi dobrá čísla zveřejněná před dvěma týdny. České ekonomice se daří a v prvním čtvrtletí výrazně zrychlila.

2. 6. 2017 9:26
Doba čtení: 2 minuty

Nálada v české ekonomice je téměř beze změny

Meziměsíční změna nálady v české ekonomice za květen byla pouze kosmetická. Informoval o tom včera Český statistický úřad. Podnikatelé hlásí mírný pokles nálady. Méně optimističtí byli zvláště stavaři a firmy v obchodě. Firmy ve službách žádnou změnu nepocítily.

25. 5. 2017 9:40
trh
Doba čtení: 1 minuta

Důvěra v českou ekonomiku se zlepšila, signály jsou ale smíšené

Důvěra v českou ekonomiku se zlepšila, ovšem signály z průzkumu jsou smíšené, když průmysl hlásí zhoršení důvěry pátý měsíc v řadě.

24. 4. 2017 11:40
Doba čtení: 1 minuta

Slabý závěr roku v české ekonomice

Oproti očekávání se na konci loňského roku výkon české ekonomiky nevylepšil a její růst výrazně zaostal za očekáváním.

14. 2. 2017 15:57
trh
Doba čtení: 1 minuta

Český maloobchod v srpnu zřejmě opět ožil

Čtvrtek by měl být na hlavních i regionálních trzích klidný. Hlavní události tohoto týdne, reportu z amerického trhu práce, se totiž dočkáme až zítra.

6. 10. 2016 9:40
Doba čtení: 2 minuty

Český průmysl údajně potřebuje vyšší “dovozy” cizinců, ty ale opět rostou

Česká ekonomika trpí nedostatkem levné kvalifikované síly, který je třeba co nejrychleji vyřešit “dovozem” Ukrajinců. Toť výstupy debaty kapitánů průmyslu na strojírenském veletrhu v Brně.

4. 10. 2016 10:52
Doba čtení: 1 minuta

Konjunktura v regionu nepolevuje a česká ekonomika tvrdí muziku

Růstová data napříč střední Evropou reprezentovaná výsledky HDP za druhé čtvrtletí potvrzují, že regionální ekonomiky včetně té české se nacházejí v dobré kondici, přičemž strašák jménem brexit se v tvrdých datech u nás a v okolních zemích prozatím nijak neprojevil.

16. 8. 2016 10:56
Doba čtení: 1 minuta

Česká ekonomika jede

Tuzemské hospodářství si vedlo velmi dobře i ve druhém čtvrtletí letošního roku. V meziročním vyjádření to sice na první pohled vypadá, že zpomaluje, ale fakticky nejde o zásadní obrat.

16. 8. 2016 10:55
Doba čtení: 1 minuta

Český běžný účet se drží kladný

Kurz koruny se dnes pohupoval ve velmi úzkém pásmu těsně nad hladinou závazku. Ani její regionální protějšky nezaznamenaly výraznější změny.

14. 7. 2016 16:57
Doba čtení: do minuty

Každý pátý Čech by chtěl mít zlatou kartu

Téměř každý pátý Čech by si přál vlastnit zlatou platební kartu. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank. Pro 32 % Čechů představuje symbol bohatství a luxusu. Dalších 18 % si myslí, že jim „otevře dveře“ a 14 % dotázaných ji vnímá jako posílení…

Kolik zaplatíte za psa?

Místní poplatky ze psů jsou v každém krajském městě jiné. V některých městech se dokonce liší i podle toho, v jaké ulici bydlíte.

Doba čtení: 14 minut

Státní dluh: Veřejné příjmy a výdaje, veřejný deficit a dluh, státní rozpočet (téma)

Co jsou veřejné příjmy a výdaje, veřejný deficit a dluh, státní rozpočet? Na příkladu České republiky se podíváme na financování schodku státního rozpočtu prostřednictvím emise státních dluhopisů.

Doba čtení: 4 minuty

Americký volič potvrdil status quo: krátkodobě hrozí fiskální útes, střednědobě holubičí Fed

Soudě podle výsledků amerických voleb se zdá, že voliči usoudili, že tentokrát není zapotřebí žádných změn. Důležité změny se ale budou dít i u nás a v Řecku.

7. 11. 2012 10:08
Doba čtení: 1 minuta

Díky prohibici o nás globální finanční média už zase vědí

ČR se dostala na přední stránky globálních finančních médií. Bohužel ne v kontextu pozitivních překvapení, tématem je prohibice.

17. 9. 2012 11:34
Doba čtení: 1 minuta

Investoři nevěří Summitu. Na trzích opět vládne sentiment

Dluhová krize, se kterou se eurozóna potýká už třetím rokem, je opět příčinou sentimentu na finančních trzích.

25. 6. 2012 16:43
Doba čtení: 2 minuty