Hlavní navigace

Česká pošta

Státní podnik Česká pošta zajišťuje poštovní služby. Patří k největším zaměstnavatelům v zemi, nyní má necelých 30 tisíc zaměstnanců.

Společnost vznikla 1. ledna 1993 v souvislosti s osamostatněním České republiky. Její historie ale sahá do první republiky. Více o historii najdete přímo na oficiálních stránkách České pošty.

Pošta mění ceník. Kdo si od března připlatí za balíky?

Cena za odesílaný balík se u České pošty od března odvíjí od jeho rozměrů. Jak můžete získat slevu a za co vám naopak napaří příplatek?

Doba čtení: 4 minuty

Soudní obsílku vám vhodili do schránky, ale zapomněli uvést datum kdy. Od kdy se počítají lhůty?

Pošta udělala chybu, vyplnila jenom doručenku, ale neuvedla datum doručení na obálce. Nebylo tak řádně doručeno, nebyly důkazy proti adresátce, a proto si lhůtu k obraně proti exekuci mohla určit v podstatě sama a soud jí musel věřit.

Doba čtení: 4 minuty

Česká pošta od února zdraží. Už nebude nejlevnější na trhu

Zdražení se dočká obyčejné psaní, doporučené psaní a další služby. V některých případech oproti původnímu ceníku ušetříte. Ale někdy se už může vyplatit poslat zboží přes konkurenci.

Doba čtení: 10 minut

Česká pošta bude za korunu doručovat balíky i večer. Ale jen dočasně

Česká pošta začne v září a říjnu 2016 testovat doručování balíčků ve večerních hodinách. Jedná se ale pouze o testovací kampaň. Možnost zvolit si doručení v těchto hodinách budete mít od 1. září. Ale jen v případě, že bydlíte v krajském městě…

25. 7. 2016 11:12

Česká pošta a platební karty. Sci-fi se stalo přítomností

Na pobočkách České pošty lze používat platební karty, a nejen od jedné banky. Skvělá služba pro zákazníky pošty však motivuje k používání služeb pošty i trošku jiný druh klientů – lovce bonusů.

Zachraňte venkovské pošty, žádá 80 000 lidí

Petici na záchranu venkovských pošt, kterou organizuje Sdružení místních samospráv ČR (SMS), už podepsalo v ČR celkem 80 000 lidí. Cílem starostů měst, kteří také iniciovali petici, je aby vláda nevyslyšela návrh Českého telekomunikačního úřadu…

Další phisingové útoky na klienty České pošty

Česká pošta upozornila na další phishingový útok. Podvodný email je nyní zasílán z adresy noreply@ceska-posta.org. Cílem útoku je získat přihlašovací údaje klientů k jejich bankovním účtům. E-maily z uvedené adresy samozřejmě nemají s Českou…

12. 9. 2013 16:00