Hlavní navigace

Názor k článku Zpětná hypotéka: draze zaplacené dožití od VlK - Myslím si, že tento produkt je legitimní a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 11. 2015 6:43

  VlK

  Myslím si, že tento produkt je legitimní a má své možné klienty.

  Nicméně je hezky složitý, se spousty rizik. Jsem pro, aby takový produkt existoval. Ale současně bych byl rád, kdyby existoval veřejný seznam lidí, kteří by tyto typy "riskatních" produktů odmítali a pokud by omylem něco takového podepsali, byla by smlouva od začátku neplatná.

  Osobně bych preferoval, kdyby pak produkt patřil do kategorie produktů "jen pro znalé" občany. A současně i jiné produkty by mohli mít verzi pro znalé občany a pro opatrné občany. A pokud by nějaký produkt byl označen pro opatrné klienty, tak by musel dodržet omezení a pokud si ho já jako znalý klient pořídím, byl bych chráněn jako opatrný klient. Podobně jako je to už nyní u investic.

  Vzhledem k tomu, že u komodit jako běžný účet, spořící účet či dodávka elektřiny a plynu se mi nechce číst podmínky, tam by jsem si i já vybral produkt, kde by mnohé konstrukce byly zakázány i za cenu vyšší ceny. Pak by společnosti typu Comfort Energy se žárovkami měli smůlu. (Popř. kdyby rozdíl za ten rozdíl, tak bych se kouknul na ty složitosti a sjendal produkt znalé)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).