Hlavní navigace

Názory k článku Změny u tarifu „Lišky“: čistá spořicí úroková sazba 3,59 % (RECENZE)

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 11. 2014 1:16

  Pavel (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz

  Ano, správně. Autor si pohrál s poměrem vklad x cílová částka (dále CČ) x základní úrok. Při CČ 300tis Kč je efektivní úrok kolem 1,9%.

  V letáku spořitelny je dosud doporučená CČ 340tis - při vkladu 1700Kč/měs. Efektivní úrok kolem 1,7%.

  To, že stačí 35% naspoření na získání úvěru je dvojsečné. Po přidělení CČ totiž spořitelna může uplatnit změnu úrokové sazby. To je již v podmínkách smluv přes 10let.

  Jenže otázka dopranice nakonec.
  Dříve na vklad 1500Kč/měs (s podporou 4500Kč/r) byla CČ cca 300tis. Kdo z distributorů spořitelny by psal dnes CČ 140tis Kč při vkladu 1700Kč/měs (dle článku)? ;)

  Jinými slovy. Dříve stačilo 5smluv/klientů po 300tis CČ (=1,5mil CČ). Dnes,aby vydělal distributor totéž, musí sepsat smluv (přemluvit klientů) jedenáct (=1,54mil CČ). :D

  Z tho plyne: zrušte poplatek za založení smlouvy B)

 • 5. 11. 2014 10:28

  Autor (neregistrovaný) 2001:1ae9:190:----:----:----:----:----

  Výpočet zhodnocení vkladů je prováděn standardní metodikou která předpokládá, že klient nemá zájem o úvěr, ale o co nejvyšší zhodnocení vkladů. Proto je volena nejnižší možná cílová částka.

  Při volbě vyšší cílové částky dojde samozřejmě k poklesu čisté úrokové sazby, ale tento pokles není zdaleka tak výrazný, jak uvádíte. Při cílové částce 300 tis. Kč a měsíční úložce 1700 Kč vychází čistá úroková sazba 3,131 %
  (blíže viz http://www.stavebky.cz/stavebni-sporeni-sporici-tarify/ )

  Změna úrokové sazby ze strany spořitelny je skutečně možná, podmínkou je přidělení smlouvy a uplynutí šesti let od uzavření smlouvy (neohrozí tedy klienty spořící 6 let).

  Otázku na provizní politiku doporučuji směřovat na stavební spořitelnu.

 • 6. 11. 2014 0:35

  Pavel (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz

  Nojo, ale nechápu proč k efektivnímu úroku přidáváte st. podporu s tím, že odpovídá nominální sazbě 4,22 %? To na spořícím účtu TV, aj. je st. podpora? Dost agentů ze spořitelen se tímto ohání. Pletou jablka s bramborami.

  Dnes jsem se bavil s poradcem ze st. spoření a ten mi řekl, že výnos i s bonusem Lišky je "k neuvěření". Prý pracuje pro spořitelnu cca 3roky. To by mě zajímalo, co by říkala na dřívější úrok 4,5%p.a. (samozřejmě bez st. podpory?)?

  Viděl jsem porovnání st. spoření z 90.tých let a nyní. Nezávidím dnešním "prodavačům" st. podpor. Proto jsem psal poměr 5:11 smluv. Dnes se spořitelny předhání v dárcích ke smlouvě - hrnek, tužka, batoh, ručník..... aj. :D

  Na st. podporu není právní nárok a úroky z vkladů nepokryjí ani vstupní a průběžné náklady st. spoření. Konzervativním Čechům stačí přidaná hodnotou dárku :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).