Hlavní navigace

Názor k článku Změnám bankovních sazebníků se na apríla nezasmějete od Patrik Chrz - Tak je logické, že budu-li mít banku, z...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 3. 2011 21:19

  Patrik Chrz

  Tak je logické, že budu-li mít banku, z jejíhož bankomatu můžu vybrat kdykoliv zdarma, tak budu vybírat nižší částky a častěji, než když budu mít banku s drahými (nebo omezeným počtem) výběry z bankomatu.
  Je to jen o preferencích a případné ochotě se přizpůsobit daným podmínkám.
  Já jsem před zdražením Poštovky měl OUZ a samozřejmě jsem z bankomatu vybíral často, někdy i opravdu jen stokorunu (bankomaty PS je mají, jednou jsem narazil dokonce na bankomat, který měl jen stokoruny a tak jsem 20 000 Kč vybíral na pětkrát :D ). Vlastně až tato skutečnost mě skutečně naučila platit kartou (skoro jsem u sebe nenosil hotovost, protože jsem věděl, že v místech, kde se pohybuji mám k dispozici bankomaty ČSOB).
  No, situace se změnila, nové podmínky pro mě nejsou akceptovatelné a účet ruším. Abych si zachoval dosavadní, pro mě stěžejní, vlastnost (=bezpoplatkovost) musel jsem samozřejmě přizpůsobit moje návyky.

  Ovšem chápu, pokud někdo toto dělat nechce (nemůže ?). Svobodná volba banky je tu od toho, aby si každý vybral co mu vyhovuje i když to někdo jiný může i nechápat, že zrovna tímto způsobem chce někdo využívat služby své banky. Když je za to ochoten zaplatit, tak proč ne, že?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).