Hlavní navigace

Zklamání investorů z dat z trhu práce srazil Wall Street na kolena

9. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tvorba nových pracovních míst v červnu zaostala za očekáváním trhů a ani revize k lepšímu za květen nezastavila silný výprodej na americkém akciovém trhu.

Index PX:  916 bodů (+0.4% d/d); objem: 477 mil. Kč

Komentář k trhu

Pražská burza předvedla před prodlouženým víkendem poměrně klidné obchodování. Index PX setrval v kladném teritoriu a denní bilanci uzavřel s 0,4% ziskem. V rámci BCPP za zmínku stojí zejména CETV, kde Time Warner oznámil navýšení podílu prostřednictvím nákupu 875 000 nových akcií CME a dále 1 konvertibilní preferenční akcie, kterou bude moci od května 2013 vyměnit za 11,2 mil. akcií, takže se podíl Time Warner zvýší na 49,9 %. Titul posílil o 9 % na 109,9 Kč. Nákupní zájem také trvá na Komerční bance (+1,3 %), která se opět dostala přes hladinu 3 600 Kč. Erste Group posílila až v závěru obchodování (+0,8 %, 400 Kč). ČEZ těží zejména z absence prodejce z předchozí seance, když uzavřel na 692,2 Kč (+1,1 %).

ČEZ: Neutrální/negativní. DD: Koupit. Cílová cena: 894 Kč.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba řekl pro denní tisk, že by se mělo diskutovat o prodloužení solární daně (26 %). Dále uvedl, že by se mělo omezit spalování uhlí s nízkou účinností a ve hře by mohlo být i možnost finančně znevýhodnit vývoz elektřiny pokud to bude třeba. Uvedené skutečnosti jsou návrhy a bude se o nich diskutovat. Jakékoli dodatečné daně (prodloužení stávající daně, která vyprší koncem 2013) pro solární elektrárny jsou pro samozřejmě negativní.

Komentář k americkému trhu

Zklamání investorů z dat z trhu práce srazil Wall Street na kolena na závěr obchodního týdne. Tvorba nových pracovních míst v červnu zaostala za očekáváním trhů a ani revize k lepšímu za květen nezastavila silný výprodej na americkém akciovém trhu. Nervozitu na trhu potrhly také španělské „desítky“, které se opět přiblížily ke kritickým 7 % (6,93 %). Široký S&P index uzavřel na 1 355 bodech (-0,9 %), DJ (-1,0 %) a technologický Nasdaq (-1,3 %). V červených číslech se obchodovaly všechny sektory, nejvíce odepsal technologický. Prodejnímu tlaku podlehly také komodity, ropa Brent –2,8 % a WTI –3,5 %, zlato –1,3 % a stříbro –1,9 %. Královský pár EUR/USD na úrovni 1,2283. USD/CZK = 20,91. Deutsche Bank poklesla (-5,05%) vzhledem k tomu, že německý regulátor vyšetřuje banku ohledně spolupráce s Barclay‘s při manipulování Libor sazby.

Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Autor je vedoucí obchodního oddělení J&T Banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).