Hlavní navigace

Zkažené potraviny a prošlé nápoje. Tady raději nejezte

31. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kde zjistily kontroly v září a říjnu klamání spotřebitele nebo prodej špatného jídla a pití? Dalších 41 závadných výrobků.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opět během krátké doby zjistila výrazná pochybení při nabízení a prodeji potravin. V září a říjnu zjistily kontroly státní inspekce další nekvalitní, zkažené nebo špatně označené potraviny v nových prodejnách.

Inspekce stále při svých kontrolách naráží na prodej potravin s prošlým datem použitelnosti i prodej potravin, které rozhodně nejsou vhodné k lidské spotřebě, jestli vůbec k nějaké. 

SZPI však ale našla i prodejce, kteří nedodržují deklarované složení a tím tak spotřebitele uvádějí v omyl. Více: Plesnivé párky a živé larvy v jídle

Na počátku října přišla inspekce i s výsledky kontrol prodeje masa. 

skoleni_8_6

Naše servery sledují také portál potravinynapranyri.cz, který denně aktualizuje svou databázi nejakostních, falšovaných a nebezpečných potravin. Za poslední měsíc přinesl informace, které by vám při nákupu neměly být lhostejné. Od 19. září do 19. října našli 41 závadných výrobků. Sedmnáct výrobků vyvěsili na pranýř a označili jako nebezpečné. Osm jich získalo nálepku nejakostní a šestnáct výrobků obdrželo „punc“ falšované.

Sedmkrát se v databázi objevila společnost Tesco, čtyřikrát Ahold, třikrát Kaufland a zbytek pozic obsadila Jednota, Spar a menší prodejci. Více si přečtěte v článku: Na pranýři visí dalších 41 závadných potravin


Autor: potravinynapranyri.cz

Dáte si mňamku?

Autor článku

Autorka je zástupkyní šéfredaktora serveru Měšec.cz. Příležitostně píše pro magazín Reportér.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).