Hlavní navigace

Zítřejší data by mohla přinést další tlaky proti koruně

8. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká koruna se dnes po včerejším propadu obchodovala v úzkém pásmu kolem 25,550 CZK/EUR s tendencí k dalším mírným ztrátám ke konci obchodování.

 Z domácí ekonomiky nebyly zveřejněny žádné indikátory, které by mohly kurz koruny výrazněji ovlivnit. V Maďarsku byla dnes zveřejněna čísla pro listopadovou průmyslovou výrobu. Ta meziměsíčně poklesla o 0,1 % m/m, v meziročním vyjádření se snížila o 6,9 % y/y (trh –3,5 % y/y). Špatná data z maďarského průmyslu tak navázala na zhoršení PMI indexu z minulého týdne, což je v souladu s poklesem průmyslové aktivity v celém regionu. Maďarský forint na data reagoval oslabením o 0,3 % k úrovni 293 HUF/EUR. Polský zlotý dnes velmi mírně posílil.

Účto_tip_změny21

Zítra se v České republice dočkáme prosincové míry nezaměstnanosti, u které očekáváme poměrně výrazný nárůst na 9,4 %, a spotřebitelské inflace, která by měla ukázat na zpomalení růstu cen (předpokládáme 2,4 % y/y). Data jsou tak výrazně protiinflační, a tak se můžeme dočkat dalších tlaků proti koruně. V Maďarsku bude zveřejněna listopadová obchodní bilance.

Česká swapová křivka dnes skončila u 2letých swapů na stejné úrovni jako včera, u 10letých o 2bb níže.

Autor článku

Autorka pracuje v jako ekonomická analytička v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).