Hlavní navigace

Zisky akciím příliš dlouho nevydržely

25. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropským akciovým trhům optimismus dlouho nevydržel a opět se nacházejí v červených číslech. Přitom do čtvrteční seance vstoupily se zisky, které však v uplynulé hodině a půl smazaly a nyní se nacházejí o 0,6 % pod včerejším závěrem.

Dnes nebyly na starém kontinentu zveřejněny žádné makroekonomické zprávy, které by měly potenciál zahýbat s trhy. Negativní nálada vůči akciím tak nejspíš vyplývá z prohlášení guvernéra britské centrální banky Marka Carneyho, který naznačil, že čas zvyšování úrokových sazeb se přiblížil. Britské akcie tak v závěru dne klesají až o jedno procento, když nejhůře se daří komoditním a technologickým titulům.

FIN21

Vstup do dnešní seance nevyšel ani americkým akciím. Ty mohou do jisté míry na kolena srážet i zveřejněné předstihové indikátory, které zaostaly za očekáváním. Index S&P 500 klesá o zhruba jedno procento pod tíhou všech hlavních sektorů.

Přestože pražská burza rovněž v závěru obchodování vymazávala své dnešní zisky, nakonec se jí podařilo uzavřít v plusu. PX si tak oproti včerejšku polepšil o půl procenta. Včerejší ztráty dnes mazaly oba bankovní tituly, nejvíce však rostly akcie Unipetrolu (+2,9 %) následované O2 (+1,2 %). Naopak dnešním největším propadlíkem byly Pivovary Lobkowicz (-1,2 %).

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).