Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zdemolovali vám při nehodě auto? Máte nárok na náhradní, ale nesmíte být moc bohatí od kolchoznik - V dnešní době jsou k dispozici tisíce aut...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 8. 2018 11:19

  kolchoznik (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  V dnešní době jsou k dispozici tisíce aut vrácených firmami z krátkodobých operativních leasingů, kdy měsíční splátky byly cca mezi 4500 Kč měsíčně za VW a 6000 Kč za VW Passat. Mnohé z těchto aut byly využívány jako benefit spolupracovníky pojišťoven, takže by mohlo být řešení v tom, že by se určitý počet vozidel poskytoval jako náhradní vozidlo poškozeným.

 • 27. 8. 2018 11:36

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  No, to je výborný nápad. Až na několik maličkostí. Ta auta nepatří poškozenému, pojišťovně, ani soudu. Ta auta leasingovky, STK a úřad nepřevedou přes noc, jak požaduje soud.

  A jak jsi to vlastně myslel? Jako zápůjčka? Soud řekl, že si má poškozený bezodkladně pořídit nové. Takže zápůjčka ne. Jako "nový vůz majiteli"? Jedná se o jednoleté vozy, které navíc byly půjčovány lidem, kteří věděli že je dále používat nebudou. Tedy vhodné pro jen velmi málo poškozených. A potom je tu otázka ceny: ta auta "jsou k dispozici" z jediného prostého důvodu. Jsou nehorázně předražená. Roční auto s nedobrou historií zacházení nabízejí za stejnou, někdy dokonce i vyšší cenu, cenu, jako auto zcela nové, po započtení zcela běžných akčních a prodejních slev prodejce. No teď mi řekni, kdo ten prodělek má zaplatit? Pojišťovna to neudělá, tak poškozený? A proč by to dělal? Aby jsi se zbavil s obrovským ziskem ležáků?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).