Hlavní navigace

Názor k článku Zdemolovali vám při nehodě auto? Máte nárok na náhradní, ale nesmíte být moc bohatí od Carlos - Je to nepsravedlivé, že při totálce má člověk...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 27. 8. 2018 21:19

    Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

    Je to nepsravedlivé, že při totálce má člověk náhradní auto k dispozici jen do prohlášení za totálku. Známému se stalo, že mu asi 300 km od domu někdo naboural auto a měl totálku. Pojišťovna mu přímo na místě nehody zajistila náhradní auto, se kterým pak jezdil 4 dny, pak mu zavolali, že se rozhodli to prohlásit za totálku a ať náhradní vůz vrátí. Vzal si den dovolené a jel to auto vrátit 300 km daleko a vlakem zpátky. To je jedna věc.
    Druhá věc je, že mu dali asi 35 000 Kč (protože podobná auta se v bazarech a inzerátech za tuto cenu prodávají. Jenže zkuste tyto peníze vzít a jít do prvního bazaru a koupit tam podobné auto. Když budete mít štěstí, tak možná 14 dní auto bude jezdit než se něco pokazí. Potom do něj další peníze nacpete, abyste mohli dál jezdit. Ten chlapec musel obejít hodně aut než našel za tyto peníze něco rozumného a ne vraky.

    Jiný případ. Naboural mě jiný řidič a měl jsem auto v servisu asi 14 dní. Po tu dobu půjčené náhradní auto. Pojišťovna mi ale proplatila pouze 7 dní, protože dle jejich tabulek při škodě tohoto rozsahu měla oprava trvat 7 dní a to, že jsem si vybral "pomalý" servis, je prý jen moje blbost. No nakonec jsem to z nich vyrazil za celých 14 dní, ale dalo to práci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).