Hlavní navigace

Názor k článku Zdemolovali vám při nehodě auto? Máte nárok na náhradní, ale nesmíte být moc bohatí od Nyte - Jsem rád, že se to začíná řešit. Dosavadní...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 27. 8. 2018 15:15

    Nyte (neregistrovaný) ---.115.broadband11.iol.cz

    Jsem rád, že se to začíná řešit. Dosavadní praxe, že se auto půjčuje do prohlášení totálky, je prasárna (a uspíšit toto prohlášení na druhý den je prasárna na druhou, velmi by mě zajímal název pojišťovny). Je zřejmé, že většina lidí nemá finance, čas ani nervy na to, aby pár dní po nehodě nakráčeli do showroomu a odjeli novým autem, takže pojištění neplní svůj účel. Aneb průnik selského rozumu a právní praxe opět prázdný. Jistě, že lhůta zápůjčky musí být nějak omezena, ale datum výplaty plnění by zde mělo být minimem.

    A to jsem ještě nezačal řešit, že pokud je na pojistce devinkulace, pak se v praxi o své peníze perete ještě v řádu týdnů až měsíců (zdravím Škofin!), během kterých jste bez prostředků, nebo že jste nuceni vybrat si skladový vůz a dělat kompromisy ve výbavě, jinak jste bez auta i po celou dobu dodací lhůty. Opravdu se tedy pojišťovny nemusí obávat, že by byli poškození nějak rozmazlováni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).