Hlavní navigace

Názor k článku Zdemolovali vám při nehodě auto? Máte nárok na náhradní, ale nesmíte být moc bohatí od xf - Opět další absurdní rozsudky našich soudů. Soud jaksi...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 8. 2018 11:03

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Opět další absurdní rozsudky našich soudů. Soud jaksi předpokládá, že poškozený má okamžitě všeho nechat, a okamžitě sehnat nové auto. Prakticky přes noc. Živnostník má nechat všech zakázek, zaměstnanec nejít do zaměstnání, hasič nebude hasit, doktor přestane operovat, a podle slavného soudu mají jít hned shánět auto. A když říkají ihned, tak ihned, nesnese to jediného dne odkladu.
  Stejně tak automobilky a prodejci, aby mohli poškozenému vyhovět, potom musí držet skladové zásoby právě pro takové případy. Nových i starých vozů.
  I úřady a STK musí držet pohotovost soboty, neděle, státní svátky, aby mohl být vůz zaregistrován a provozován - vždyť to nesnese jediného dne odkladu.

  Ale vážně: jak se takoví lidé, bez elementárních zkušeností, naprosto neochotni myslet, vůbec můžou stát soudci? Je správné, že když už se stanou soudci, tak jsou neodvolatelní? Tohle prošlo přes soud 1. stupně, odvolací soud a byl použit i judikát Nejvyššího soudu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).