Hlavní navigace

Názor k článku Zavřel, Metropolitní družstvo: Stát trestá střadatele od Ramesse II. - Jelikož jsem jedním z postižených, tak mám z...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 7. 2016 9:03

  Ramesse II. (neregistrovaný) 77.48.67.---

  Jelikož jsem jedním z postižených, tak mám z první ruky zkušenost, že šlo především o to vyděsit lidi tím, že přijdou o své peníze. Státní orgány nebyly schopny nebo přesněji řečeno nebyly úmyslně ochotny aktivovat Fond pojištění vkladů a to po dobu mnoha měsíců a státní orgány ústy VSZ i ČNB úmyslně vydávaly prohlášení, že lidé nemají dávat peníze do družstev a je to jenom jejich vina, že o ně nyní přijdou anebo jim v lepším případě budou vyplaceny až za několik let.

  Zcela zjevně v tom byl úmysl, aby byla veřejnost cestou médií zpracována k tomu, aby pak ČNB mohla družstva de facto zakázat, což se nakonec také stalo cestou takových omezení, že jejich existence postrádá smysl a logiku (to mě neptrápí, ale mělo to být provedeno bez vyhrožování občanům a bez braní rukojmí).

  Moje důvěra ve VSZ a ČNB je od té doby nulová, jednalo se z jejich strany o ekonomicko-politickou akci, kde si klienty vzaly jako rukojmí.

  Trestní odpovědnost vedení MSD neposuzuji, nevím zda nebo jaký měl být spáchán trestný čin a je mi to nakonec i jedno, to ať si vyřeší orgány činné v trestním řízení (četl jsem o tom dost, ale nepochopil jsem, v čem měl trestný čin spočívat, ale to je z mého pohledu nakonec jedno). Ale jednání VSZ a ČNB během první fáze té kauzy bylo naprosto nehorázné a v demokratické zemi považuji za vyloučené, aby byli občané bráni státními orgány jako rukojmí a cestou těchto umělě vytvořených obětí si řešili své politické či mocenské půtky anebo si řešili své ekonomické zájmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).