Hlavní navigace

Západoevropské akcie silně rostou po údajích z Německa

19. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Západoevropské akciové indexy rostou o 1–1,5 %. Hlavním impulsem byl nečekaně silný německý ZEW index důvěry finančních trhů v ekonomiku, konkrétně jeho složka očekávání.

Dnes tak posilují téměř všechna odvětví. Z jednotlivých titulů patří mezi nejúspěšnější potravinářská firma Danone, jejíž akcie letí vzhůru o 5 % po oznámení výsledků hospodaření a redukce počtu zaměstnanců. Zhruba o 0,5 % rostou hodinu po otevření také americké indexy. Až o 25 % vyletěly akcie prodejců kancelářských potřeb Office Depot a OfficeMax díky spekulacím na fúzi.

Pražská burza dnes oscilovala kolem včerejšího závěru. V poklesu pokračují akcie ČEZ v reakci na ranní zprávu, že se Bulharsko chystá firmě odebrat licenci na distribuci elektřiny. Akcie ČEZ dnes oslabily o 0,8 % a uzavřely tak na nejnižší úrovni od října 2008. Z velkých emisí naopak o necelé 1 % rostou akcie Erste Bank a daří se i Fortuně (+2,1 %). Akciím sázkové společnosti pomohla informace agentury Bloomberg o tom, že její finanční ředitel nakoupil celkem 4000 akcií společnosti.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).