Hlavní navigace

Názory k článku Zanikla smlouva o smlouvě budoucí. Musí se platit v ní sjednaná smluvní pokuta?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 10. 2019 9:02

  tecik (neregistrovaný) 62.84.155.---

  Trochu mi vrta hlavou par veci - pokud mi k tomu muzete neco rict, urcite budu rad za informace / rozsirim si prehled
  - dobra vule kupujiciho byla podlozena slozenim dalsich 5% (to kupujici dal "jen tak"? ci podminil posunutim terminu)
  - zaroven kdyz jej prodavajici akceptoval, tak pak wtf?
  - pokuta byla tedy 5% spravne? Ne 10%, ktere byli doplaceny?
  - jak se prihlizelo k tomu, ze prodavajici odstupuje mesic po uplynuti terminu? Zaroven podle popisu to vypada, ze se z jeho pohledu nic/moc nezmenilo... (a dokonce se jelo dle navrhu/planu kupujiciho).

  Chapu argumentaci - propasli jste terminy, mate pravo na odskodne. Ale toto mi prijde drsne ucelove jednani prodavajicim (bez jeho odstupu z duvodu "opatrnosti" by se preci uskutecnil prodej s tim, ze byl dvojtou zalohou ubezpecen druhou stranou, ze zajem trva a je vazny... >> a predpokladam ze zakladem celeho jednani byla snaha prodat nemovitost, nikoliv vybrat odstupne).

 • 2. 10. 2019 13:19

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Ono je všechno možné. Lidi podepíší cokoli, a když dojde na plnění, tak jsou zcela překvapeni, co že to kdo po nich chce. A pak začnou místo plnění chytračit.

  "dobra vule kupujiciho byla podlozena slozenim dalsich 5% (to kupujici dal "jen tak"? ci podminil posunutim terminu)"
  Mě odborníci z realitky dokonce tvrdili, že složit do jejich ruk v igelitce desetitisíce i statisíce jen tak, bez jakékoli smlouvy, je prý "normální, to se takhle dělá". Jen tak ze zájmu jsem se zeptal, kolikže to má být. Prý co nejvíce. Tak jsem se zeptal, co se stane, když jim dám v igelitce třeba 200.000, a někdo jiný dá více. Prý takový bude mít přednost.
  No nic, to jen vysvětluje staré moudro, že když už se hlupák dostane k penězům, tak je stejně neudrží.

  Je dobré tyhle příběhy zveřejňovat, jinak budou lidé podepisovat cokoli komukoli, skládat peníze do rukou podezřelých mladíků a slečen v levném sáčku, a o peníze přicházet.

  Poznámka:
  Dnes je běžné, že záloha ve výši pokuty se skládá realitce, pokuta je ve prospěch realitky. A prodávající platí energie, příspěvky do fondu atd., vše ze své kapsy, ten nedostane z pokuty nic. Ale dobře mu tak, když takovou smlouvu realitce podepsal.
  Pokud ta pokuta šla do kapsy prodávajícího, je to lepší případ. Ale zároveň riziko pro kupujícícho, poslat prodávajícímu peníze na účet, kde je může sebrat exekutor...

 • 3. 10. 2019 6:41

  tecik (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Asi souhlasím s tim, ze lide dokazi být naivní dost.
  Ale ted me neberte prosím zle, ale na termín odborník z RK jsem... no rekneme ze odborník pro me neni člověk, u kterého stačí aby mel ZŠ a otevřel si realitku Ale to jsem odbocil.

  Z článku jsem právě ziskal dojem ze to slo mimo RK, coz je snaze uchopitelné (v případě RK ten nárok [bohužel v důsledku pro obě strany] skutečně i me, jako laikovi smysl dává... / oni/RK sleduji svuj zájem).

  Sam uz mam zabavu kupování nemovitostí zase na chvíli za sebou, ale stejně mi tento případ úplně hlava nebere

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).