Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zahraniční platby: S jakou devizovou společností ušetříte? od Petr - Zdravím. Mám dotaz viz nadpis. Existuje levnější způsob...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 2. 2011 20:07

  Petr (neregistrovaný) ---.sh.cvut.cz

  Zdravím. Mám dotaz viz nadpis. Existuje levnější způsob než to poslat z účtu v naší bance? (S tím že konverzi CZK na USD provedu předtím ve směnárně, kde je lepší kurz) Ještě doplním, že protistrana má účet v Banco de Oro. Posílat peníze přímo v peso se přes banku nedá. Díky.

 • 5. 2. 2011 20:36

  Patrik Chrz

  Opět lze využít devizovou společnost. Jen s tou směnou ve směnárně tě pošle do ... :).
  Takže uzavřít rámcovou smlouvu a pak už jen dát příkaz na převod požadovaného množství požadované měny a vybrat jestli to bude SHA nebo OUR (viz "vysvětlivky"). Devizová společnost to vyúčtuje v českých korunách (viz můj příklad v článku - moje dovolená :D ), které (pokud dohodnutý kurz odsouhlasíš) jí pošleš na její český účet. Následně oni pošlou peníze na cílový účet. Kurz by měl být výrazně lepší než v bance, plus mínus na úrovni dobré směnárny. Poplatky dle ceníku jednotlivých společností v článku.
  Ze zmiňovaných společností filipínské peso neobchoduje žádná (ale dolary všechny). Téměř všechny měny umí Travelex ( http://www.travelexbusiness.com/cz/services/dostupne-meny ) , bohužel na můj mail neodpověděli, tak neznám ani poplatky, ani podmínky (některé větší devizovky nemají zájem o soukromé osoby a berou jen firmy s pravidelnými platbami). Přešla pod ně devizová společnost Rüesch, kterou jsme (spolu s Divíškem, Citcem (dnes vystupuje pod jménem Citfin) a Wallichem) využívali v "mé" minulé firmě (velkoobchod s hodinkami). Jejich kurzy byly velmi proměnlivé, byli schopni jednou nabídnout velmi dobrý kurz a jindy zase mizerný. Jejich ochota nabízet lepší kurz rostla s počtem odmítnutých obchodů :) (když jsme to vzali u jiné společnosti).
  Bohužel ani jedna ze zmíněných společností na můj mail neodpověděla :(, mohly by to být zajímavé informace (kromě Wallicha, ten poskytování těchto služeb (dobrovolně) ukončil, i když na seznamu licencovaných subjektů ČNB stále figuruje).

 • 11. 3. 2011 9:59

  Petr (neregistrovaný) 80.188.82.---

  Transakci s krytim v USD (ci jinych menach) lze zaslat v cca. 130 menach pres spolecnost Ruesch International (clen skupiny Travelex) sidlici na Vaclavskem namesti. Musite byt ale podle me firma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).