Hlavní navigace

Názor k článku Zahraniční platby: S jakou devizovou společností ušetříte? od Patrik Chrz - Opět lze využít devizovou společnost. Jen s tou...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 2. 2011 20:36

  Patrik Chrz

  Opět lze využít devizovou společnost. Jen s tou směnou ve směnárně tě pošle do ... :).
  Takže uzavřít rámcovou smlouvu a pak už jen dát příkaz na převod požadovaného množství požadované měny a vybrat jestli to bude SHA nebo OUR (viz "vysvětlivky"). Devizová společnost to vyúčtuje v českých korunách (viz můj příklad v článku - moje dovolená :D ), které (pokud dohodnutý kurz odsouhlasíš) jí pošleš na její český účet. Následně oni pošlou peníze na cílový účet. Kurz by měl být výrazně lepší než v bance, plus mínus na úrovni dobré směnárny. Poplatky dle ceníku jednotlivých společností v článku.
  Ze zmiňovaných společností filipínské peso neobchoduje žádná (ale dolary všechny). Téměř všechny měny umí Travelex ( http://www.travelexbusiness.com/cz/services/dostupne-meny ) , bohužel na můj mail neodpověděli, tak neznám ani poplatky, ani podmínky (některé větší devizovky nemají zájem o soukromé osoby a berou jen firmy s pravidelnými platbami). Přešla pod ně devizová společnost Rüesch, kterou jsme (spolu s Divíškem, Citcem (dnes vystupuje pod jménem Citfin) a Wallichem) využívali v "mé" minulé firmě (velkoobchod s hodinkami). Jejich kurzy byly velmi proměnlivé, byli schopni jednou nabídnout velmi dobrý kurz a jindy zase mizerný. Jejich ochota nabízet lepší kurz rostla s počtem odmítnutých obchodů :) (když jsme to vzali u jiné společnosti).
  Bohužel ani jedna ze zmíněných společností na můj mail neodpověděla :(, mohly by to být zajímavé informace (kromě Wallicha, ten poskytování těchto služeb (dobrovolně) ukončil, i když na seznamu licencovaných subjektů ČNB stále figuruje).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).