Hlavní navigace

Názor k článku Zahraniční platby: S jakou devizovou společností ušetříte? od Patrik Chrz - 5000 EUR je středně velká částka. Žádná láce...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 6. 2014 10:40

    Patrik Chrz

    5000 EUR je středně velká částka. Žádná láce pro velké devizovky, ale už hranice kdy se tím budou ochotny zabývat. Pokud mohu doporučit, tak bych uzavřel rámcovou smlouvu s více společnostmi a pak před konkrétním obchodem smlouval (tedy zavolal do jednotlivých společností a tam, kde dostanu nejlepší kurz, tam provedl směnu).
    Většina devizovek má zahraniční účty i na Slovensku (z uvedených vím o těchto: Akcenta, Fortissimo a Easychange, možná i jiné), takže převod bude jako klasická SEPA platba v rámci měnové unie a ani devizovka by si za příjem peněz neměla nic účtovat.
    Z devizovek uvedených v článku bych neměl problém spolupracovat se žádnou z nich (sám mám rámcovku v několika), tedy kromě REOLu, ten už, bohužel, ukončil činnost (http://trhy.mesec.cz/clanky/prisnejsi-podminky-procistily-trh-devizovych-spolecnosti-nektere-neprezily/), nejvstřícnější postup bych u této stále ještě relativně malé částky očekával u Easychange. Kurz 7 haléřů od středu bez smlouvání (se smlouváním po telefonu se dá možná ukecat ještě o trochu víc) považuji za velmi férový. Pozor, tento kurz je pouze na hlavní stránce www.easychange.cz a to pouze v pracovní době. Mimo pracovní dobu a na "light" verzi europlatba.cz je kurz o něco horší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).