Hlavní navigace

Začátek výsledkové sezóny v USA – co na to trhy ?

9. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včerejším obchodním dnem byla v USA oficiálně zahájena výsledková sezóna. Podle analytiků nás čeká nejhorší kvartál od roku 2009.

Včerejším obchodním dnem byla v USA oficiálně zahájena výsledková sezóna, a jak již bývá pravidlem, první výsledky reportoval třetí největší producent hliníku na světě, společnost Alcoa, Inc. (AA). Výsledky této firmy investory překvapily jak výsledky, tak i zvýšením výhledu poptávky po hliníku, zejména v zemích BRIC. Její akcie po zavření trhu vykázaly růst o pouhé jedno procento. Co se týče všeobecného pohledu na tuto výsledkovou sezónu, tak se očekává pouze 2,9% zvýšení zisků firem v rámci S&P500 a podle analytiků nás čeká nejhorší kvartál od 3Q 2009. Pro srovnání, za 3Q 2009 se zvýšily o 4,6%. O vysokou volatilitu a nečekané zvraty tak nebude v následujících týdnech určitě nouze.

Naproti tomu si index japonské burzy Nikkei 225 ze všech sledovaných asijských indexů v nočním obchodování připsal největší nárůsty jako další důkaz toho, že japonská vláda bude bojovat s deflací.

skoleni_8_6

Někde mezi se dnes pohybovaly evropské indexy, které v rámci obchodního dne nevykázaly silnější pohyb. Pro většinu našich investorů tak zůstává jako velice zajímavé obchodování na komoditních trzích, zejména na drahých kovech, které podle mého názoru za současné situace poskytují určitou úroveň bezpečí s možností zajímavých výnosů. Myslím si, že riziko spojené se zvýšenou volatilitou na akciových trzích a opětovné otevření ran (Řecko, apod.) poženou do těchto investic stále více velkých hráčů z řad bank a fondů.

Ve večerních hodinách se světové akciové indexy pohybovaly v mírně zelených číslech (DAX 7.725 bodů, +0,4%; S&P500 1.465 bodů. +0,4%). Další firma z výše zmíněného americké indexu, která bude reportovat výsledky, je banka Wells Fargo (WFC). Ta je zveřejní 11.1. ve 14:00 SEČ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).