Hlavní navigace

Za nízké obchodní aktivity trhy příliš velkých změn nedoznaly

26. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchodování na akciových trzích je dnes vskutku prázdninové. Zobchodovaný objem odpovídá pouze 40 % průměru za posledních 30 dní.

I pohyby jednotlivých indexů jsou minimální, když zisky či ztráty na západoevropských trzích se pohybují do 0,1 %. Index Stoxx 600 prakticky celý den kolísá těsně pod hranicí včerejšího zavíracího kurzu. V rámci sektoru rovněž nevidíme velké změny. V půlprocentní ztrátě se nacházejí farmaceutické tituly, naopak zisk ve stejné výši si připisuje energetický sektor. Pokud index setrvá na aktuálních úrovních, polepší si za celý týden o 0,5 %.

skoleni_29_6

Podobně klidné obchodování se dá očekávat na začátku seance i v zámoří. Futures ukazují na minimální změny indexu S&P 500 po zahájení obchodování. Důvodem je čekání na vystoupení šéfky Fedu Janety Yellen v kongresu. Ten by měla zahájit v 16 h našeho času.

Pražská burza dnes odepisuje 0,4 %. Hlavní brzdou jsou kromě Monety všechny finanční tituly. Erste padá o 1,2 %, pojišťovna VIG a Komerční banka pak ztrácí jedno procento. Nejvíce rostoucím titulem je dnes Philip Morris ČR, který přidává 2,2 %. Zejména atraktivní dividenda zvyšuje v prostřední nízkých úrokových sazeb zájem o tento titul. Za celý týden index PX míří k zisku 0,5 %. Nejúspěšnější akcií by se v tomto týdnu měly i přes dnešní pokles stát akcie rakouské banky Erste, těsně následované nováčkem Monetou.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).