Hlavní navigace

Z regionálních měn si dnes polepšil pouze forint

27. 2. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Na středoevropských devizových trzích dnes panoval klid. Jedinou měnou, která si dnes polepšila, byl maďarský forint.

Na středoevropských devizových trzích dnes panoval klid. Samozřejmě to platilo pro českou korunu, jejíž kurz se stále drží stabilní v samotné blízkosti kurzového závazku, tak i pro polský zlotý. Jedinou měnou, která si dnes polepšila, byl maďarský forint se ziskem zhruba 0,4 %. Tomu mohlo pomoci i další snížení míry nezaměstnanosti v Maďarsku na historicky nejnižších 4,3 %.

Tip do článku - účto fakturace duben

Meziroční pokles tuzemských průmyslových cen je u konce
Z domova se zítra dočkáme statistiky cenového vývoje v primárních okruzích za leden a vývoj peněžní zásoby za stejný měsíc. Cenové statistiky z průmyslu ukáží, že v ekonomice se vytvářejí nákladové tlaky. Meziměsíčně ceny v průmyslu podle našeho odhadu vzrostly o 0,7 % m/m. V meziročním vyjádření by se inflace průmyslových cen měla přehoupnout do kladných čísel, když by měla dosáhnout 1,9 %. Velkou roli hraje zejména růst cen komodit na světových trzích. Meziroční pokles cen tak po dlouhých třech letech skončil.
Struktura polského HDP by měla potvrdit, že velmi dobrý ekonomický růst v posledním čtvrtletí loňského roku byl tažen zejména domácí spotřebou. Mírný příspěvek zřejmě přinesl i zahraniční obchod a investiční aktivita.

Maďarská centrální banka by zítra v souladu s průměrným tržním očekáváním měla ponechat svou klíčovou úrokovou sazbu nezměněnou. Nastavení měnové politiky v Maďarsku by se podle nás nemělo měnit po celý letošní rok.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).