Hlavní navigace

Z regionálních měn posiloval pouze polský zlotý

28. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká koruna ve čtvrtek zaznamenala marginální ztráty. Z okolních regionálních měn se dařilo pouze polskému zlotému, který posílil o 0,2 %.

Česká koruna ve čtvrtek zaznamenala marginální ztráty, když oslabila z ranních úrovní okolo 27,34 CZK/EUR na 27,36. Z okolních regionálních měn se dařilo pouze polskému zlotému, který posílil o 0,2 %. Žádná zajímavá data v regionu zveřejněna nebyla. Podle maďarského guvernéra existuje další prostor pro snižování sazeb. Polský guvernér pak optimisticky poznamenal, že v poslední době zveřejněná data jsou dobrá a ekonomika se opět vrací na cestu oživení.

skoleni_8_6

Zítra bude zveřejněna česká peněžní zásoba za říjen, když v září vzrostla o 5,1 % meziročně (dopad na trhy je minimální). Z Polska se pak dočkáme zpřesnění údajů o HDP za třetí čtvrtletí a inflačních očekávání za listopad. Polská ekonomika letos postupně zvyšuje tempo mezikvartálního růstu, když v prvním čtvrtletí se přidaná hodnota zvýšila o 0,3 %, ve druhém 0,5 % a ve třetím dle předběžného odhadu již 0,6 %. Na trzích i zítra bude panovat nižší likvidita, když v USA si lidé berou po čtvrtečním svátku ve většině případů dovolenou.

Česká swapová výnosová křivka ve čtvrtek poklesla na dlouhém konci o 4 bb, krátký konec se de facto nezměnil. Za pohybem na málo likvidním trhu stály klientské obchody.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).