Hlavní navigace

Z regionálních měn posiloval pouze polský zlotý

Jiří Škop

Česká koruna ve čtvrtek zaznamenala marginální ztráty. Z okolních regionálních měn se dařilo pouze polskému zlotému, který posílil o 0,2 %.

Doba čtení: 1 minuta

Česká koruna ve čtvrtek zaznamenala marginální ztráty, když oslabila z ranních úrovní okolo 27,34 CZK/EUR na 27,36. Z okolních regionálních měn se dařilo pouze polskému zlotému, který posílil o 0,2 %. Žádná zajímavá data v regionu zveřejněna nebyla. Podle maďarského guvernéra existuje další prostor pro snižování sazeb. Polský guvernér pak optimisticky poznamenal, že v poslední době zveřejněná data jsou dobrá a ekonomika se opět vrací na cestu oživení.

dan_z_prijmu

Zítra bude zveřejněna česká peněžní zásoba za říjen, když v září vzrostla o 5,1 % meziročně (dopad na trhy je minimální). Z Polska se pak dočkáme zpřesnění údajů o HDP za třetí čtvrtletí a inflačních očekávání za listopad. Polská ekonomika letos postupně zvyšuje tempo mezikvartálního růstu, když v prvním čtvrtletí se přidaná hodnota zvýšila o 0,3 %, ve druhém 0,5 % a ve třetím dle předběžného odhadu již 0,6 %. Na trzích i zítra bude panovat nižší likvidita, když v USA si lidé berou po čtvrtečním svátku ve většině případů dovolenou.

Česká swapová výnosová křivka ve čtvrtek poklesla na dlouhém konci o 4 bb, krátký konec se de facto nezměnil. Za pohybem na málo likvidním trhu stály klientské obchody.

Našli jste v článku chybu?