Hlavní navigace

Názor k článku Z redakční schránky: Obchoduji s finančními deriváty, ale nepodnikám. Musím se někde registrovat? od P.C. - Kdyby aspoň trochu hledala, tak zjistí, že se...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 7. 2008 10:32

    P.C. (neregistrovaný)
    Kdyby aspoň trochu hledala, tak zjistí, že se obchody s deriváty daní dle §10 ZDPR. Je třeba sečíst všechny zisky, odečíst ztráty a poplatky v kalendářním roce a výsledek zdanit. Je-li výsledek menší než nula, nelze tuto ztrátu započítat proti jiným ziskům daněným dle §10 (např. obchody s akciemi). Evidenci obchodů je třeba vést tak, aby byla před FÚ prokazatelná (není však součástí daňového přiznání). Tabulka v Excelu bohatě stačí. Účetnictví je zbytečné. Osvobození od daně při držení derivátu déle než 6 měsíců nelze uplatnit - není to cenný papír.

    Deriváty se obvykle obchodují v cizí měně - k přepočtu se obvykle použije kurs vyhlašovaný MF v lednu následujícího roku, ale jsou i jiné možnosti.

    Zda být současně spekulantem a nezaměstnaným evidovaným na pracovním úřadě, nechť si tazatel zodpoví sám. Myslím, že pokud nechce být příštím členem vlády, nikdo mu to v budoucnu vyčítat nebude. A pokud se z evidence pracáku odhlásí, až zjistí, že na derivátech se dá vydělat, musí začít platit základní zdravotní pojištění (tuším 1080,-) a sociálka je v takových případech zcela dobrovolná. Ono se však velmi snadno i prodělá...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).