Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vyzrajte na České dráhy! od Pavel - Nákup jízdenky u automatu je jednoduchý - zadáte...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 1. 2002 10:00

  Pavel (neregistrovaný)

  Nákup jízdenky u automatu je jednoduchý - zadáte druh jízdného a kam chcete jet (u přístroje visí návod a seznam možných stanic, tj. nemůžete jet kam chcete - většinou se jedná o všechny stanice vzdálené do 50 km + velká města nad tuto vzdálenost). Největší problém je v tom, že jsou často nefunkční (svítí na nich hláška s touto informací - peníze mi to ještě nikdy nesežralo) a dále ne vždy máte požadovaný obnos v mincích. Vytiskne jízdenku, která je stejná jako normální, pouze v je menším vydání.

 • 25. 2. 2002 16:25

  Fluke (neregistrovaný)

  I ja rad pouzivam automaty. Problemem je, ze neberou vetsi mince nez 10KC (zkusenost s automatem ve Vrsovicich), takze vetsinou nemate dostatecny obnos v mincich. A pokud chcete rozmenit u okenka, musite mit obzvlastni stesti a natrefit na jednu z mala ochotnych pani...

 • 19. 8. 2004 15:52

  uzovka (neregistrovaný)
  Automaty jsou výborné. Je ale problém, že na některých stanicích nejsou (ve Zlínském kraji jsem nenašel dokonce žádný), ne všechny vydávají všechny druhy jízdnek (ne PES nebo ne JP), a většina jich opravdu nebere mince větší než 10Kč.
  Existují 2 druhy automatů:
  1. Automaty s kilometrickými pásmy (většinou do 120 km, ale může být i méně nebo více). Mám je raději, protože se dostanete do kterékoliv železniční zastávky či stanice do vámi na auztomatu zvolené vzdálenosti. Vyskytují se častěji než ty druhé (na větších nádražích v Praze, Kolíně, Pardubicích, České Třebové,...).
  2. Automaty s volitelnou cílovou stanicí. Taky dobré, ale mají nevýhodu v omezeném počtu těch stanic. S tímto druhem jsem se setkal jen v Ústí nad Labem, ale jistě jich bude více i jinde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).