Hlavní navigace

Názory k článku Vyvlastnění - jen ve "veřejném zájmu"

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 3. 2007 9:10

  Pospa (neregistrovaný)
  Dobrý den

  V zákoně se uvádí :"Vyvlastnění lze podle něj provést jen v takovém rozsahu, který je nezbytný k dosažení účelu vyvlastnění stanoveného zvláštním zákonem, přičemž veřejný zájem na vyvlastnění musí být prokázán ve vyvlastňovacím řízení."

  mám tento problém, ve Šternberku se plánuje stavba obchvatu, bude provedeno vyvlastnění části pozemku, přes který povede cesta.

  podle tohoto zákona nehce investor ( obec) vykoupit pozemek celý ale jen jeho část.

  problém je tento - pozmek - jedná se o zahrádkářskou kolonii - je uprostřed uzavřený pozemky jiných vlastníků a jediná přístupová cesta je práve na těch vylastněných pozemcích, žádný jiný přístup neexistuje ( jedině letecky nebo teleport a tunel).

  otázka:
  je v tomto případě investor povinen vykoupit pozemek celý včetně budov stojících na tomto pozemku.

  jakou cenu bude muset uradit - cenu za kterou byl pozemek pořízen, popřípadě odhadnut při dědickém řízení a nebo podle odhadu nějaké komise která určí cenu podle cenové mapy ?

  - má utradit veškerou škodu a náklady . počítá se do této ceny i výsadba nových stromů ( na zahradách jsou vzostlé ovocné stromy), přemístění rozvodů vody a elektřiny a pdobně ? (přesunutí zahradní zděné a podsklepené chaty ?)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).